Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válasszam az alacsonyabb...

Válasszam az alacsonyabb végzettséget igénylő munkát, vagy várjak, amíg nem jön a végzettségemnek megfelelő?

Figyelt kérdés

Most végeztem közgazdászként, jelenleg még vidéken vagyok gyakornok, azonban innen el szeretnék menni minél hamarabb, nem szeretek itt élni, vágyom vissza Pestre, ahol az egyetemet is végeztem.

Logisztika területén szeretnék dolgozni, itt vidéken át is vennének valószínűleg teljes állásba ősztől egy jó pozícióba, de nem szeretem ezt a környéket. Ráadásul visszaköltöztem a szüleimhez a gyakorlat erejéig, de teljes állású dolgozóként nem szeretnék már itt lakni, nem kényelmes. Előtte Pesten egyedül, önállóan éltem.

Ha vidéken maradnék, vagy a szüleimmel kellene továbbra is élnem, vagy fizetni egy albérletet, ami azért is lenne rossz, mert van Pesten egy lakás, ahol csak rezsit kellene fizetnem, és ha nem muszáj,minek fizessek egy nem saját lakásért, ha van saját..

Viszont amikre eddig jelentkeztem, jó pár állásra, háromtól hívtak interjúra, ebből egy állás igényelt felsőfokú végzettséget, de nem logisztika területén volt és nem láttam tovább lépései lehetőséget (más irányba is nyitott vagyok, de ez nem tetszett), így inkább lemondtam az interjút. A másik kettő logisztikai pozíció, viszont középfokú végzettséget igényel, még csak előnynek sem számít a felsőfokú végzettség, valamint még nyelvismeret sem kell hozzá, én pedig szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol használom is a nyelvtudásomat, mert annak semmi értelme, hogy jól beszélem, ha nem használom évekig, a gyakornoki pozíciómban is angolul és németül dolgozom...

Szerintetek mit kellene tennem?

Várni, felajánlják-e a vidéki helyet, ott lenni addig gyakornokként, és ha felajánlják, utána is, a családdal, és várni amíg lesz jobb lehetőség Budapesten? Vagy elfogadni egy "rosszabb" pozíciót Budapesten, és ott váltani diplomás állásra, amint van lehetőségem? Csak ha elkezdek dolgozni és 3 hónap múlva jönne egy új pozíció, furcsán veheti ki magát szerintem. Vagy netán maradni gyakornokként, nem elfogadni a vidéki helyet, ha felajánlják, nem elmenni a rosszabb pesti pozíciókra sem, hanem várni, hátha egyszer csak valahová kell egy diplomás pályakezdő? (A középfokú végzettségű munkákhoz nem kérnek munkatapasztalatot) De ki tudja, hány hónapig kell várni, és addig sincs munkám.. A szüleim támogatnának, amíg nem tudok teljesen a saját lábamra állni, de nem akarom őket sem terhelni azzal, hogy fiatal felnőttként az ő pénzükön élek, félretett pénzem nem sok van, hiszen gyakornokként alig pár ezret kaptam.

Nyilván az is nagy szó ebben a vírusos helyzetben, mikor mások a munkájukat vesztették el, hogy engem egyáltalán néhány cég behívott, de mivel június vége-július eleje óta jelentkezgetek, nem tudom, mennyire kellene elfogadni ajánlatokat már most, vagy több esélyem lenne augusztusban, ősszel stb.


Kíváncsi vagyok, ki mit javasol, és miért gondolja úgy, ahogy.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. júl. 14. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire vissza szeretnel menni Budapestre, akkor tedd azt. Nem baj, ha az elejen nem találsz a vegzettsegedhez megfelelő állást.

Mindenhol tudsz újat tanulni, fejlődni, szélesíteni a kapcsolati halod. Aztán mellette keresel olyan helyet amit fonyeremenynek érzel majd.

Nem ciki 2-3 hónap után megmondani az új helyen, hogy jött egy jobb lehetoseg. Ez benne van a pakliban.

Ne ragaszkodj szerintem ennyire elsőre a tokeletes munkahely megtalalasahoz.

2020. júl. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én viszont azt mondom, ne ragadj bele végzettséget NEM igénylő munkába. Bele lehet ragadni.

Aztán az azon kívül, hogy halálunalmas tud lenni, alacsonyan is fizet és biztonságot se ad, mert semmilyen területnek se válsz a szakértőjévé. Ráadásul általában váltani is nehéz.


Tudom, mert bő 3 évig csináltam ilyen munkákat, illetőleg a jelenlegi is ilyen egyébként.


Ősszel több esélyed lesz amúgy (ha nem jön második hullám).

2020. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!