Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem jeleznek vissza egyetlen...

Nem jeleznek vissza egyetlen álláspályázatomra sem, miért?

Figyelt kérdés
Szociálpedagógus vagyok, pályakezdő. 24 helyre adtam be a jelentkezésemet, de nem hívnak fel, nem írnak vissza hetek óta sehonnan. Nagyon ideges vagyok, mert a családom tart el és szeretnék már én is dolgozni. Egyedül olyan helyekre nem adom be a pályázatom, amiket veszélyesnek ítélek (lakásotthon hasonlók). Mit tegyek? Tudom, hogy nem egy orvosi szakot végeztem, vagy egy mérnökit, de elvileg 30 ezer szociális szakember hiányzik a szférából, akkor miért nem kapok lehetőséget? Mással is megtörténik ez? Nektek egyből sikerült az álláskeresés?

2020. júl. 19. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogy rossz az önéletrajzod, de valószínűbb hogy olyan helyen akarsz elhelyezkedni, ahol telített a szakma. Mert igen, baromi sok szakember hiányzik, de nem egyenletesen elosztva mindenhonnan... Szegeden pl évekig képtelenség volt elhelyezkedni, azt nem tudom most mi a helyzet.
2020. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Nézd át újra az önéletrajzodat, szerkessz többfélét, és ha nagyon kell a munka, akkor más pozíciókra is pályázz. Ha megnyugtat, akkor én 10 hónapig voltam munka nélkül, 2 gyerekkel, egyedül, kb. 65 beadott pályázattal. Ne add fel.
2020. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

A legtöbb állás hirdetés nem valódi. Vagy kötelező megjelentetni de megvan már az emberük egyéb kapcsolatrendszeren keresztül, vagy (főleg a multik) csak szondázzák a piacot...


És azt se felejtsd el, hogy a HR-es kollégák többnyire sajnos nem a legélesebb kések a fiókban.


PRO tipp:

Nyomtasd ki az önéletrajzod, öltözz fel rendesen, és vidd oda személyesen. ;)

2020. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!