Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségi nélkül mivel lehet...

Érettségi nélkül mivel lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Szeretek számítógépekkel foglalkozni.

Jól tudok gépet szerelni, programozni imádok, sokminden érdekel az informatikán belül.

Az a problémám, hogy van 1-2 tantárgy, ami nagyon nem megy, pótvizsgáznom kell, egy év múlva meg érettségi, ha odáig eljutok.

Nem azt tervezem, hogy most megbukok, nem érettségizek le és megyek dolgozni, csak érdekel, ha netán nem mennének a dolgok. Azért szeretnék leérettségizni.

+ van egy programozós OKJ bizonyítványom



2020. júl. 24. 17:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
@19 Nem az érettségiről van szó, ha visszaolvasod, hanem az évközi jegyekről. Ebben, szülői beavatkozás nélkül, simán játszhat kiskirályt egy tanár. Én tényleg kiváló voltam (és vagyok) magyarból, különösen irodalomból és volt, hogy a tanárnő állítólagos jóindulata mentett meg a bukástól. Bármilyen beadandót írtam egyes, bármilyen esszéjellegű dolgozat egyes, mint ahogy írtam fentebb, még az érettségimet is lehúzta.
2020. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
12%

#20: Tehát koncentráció hiánya :) Ragozhatjuk jobbra balra, a lényegen nem változtat. Egy semmi érettségiről van szó, nem doktoriról. Sajnos nem tanítják az eredményes tanulás módszereit (sem) az iskolában. És is ültem úgy könyv felett, hogy azon kaptam magam, hogy azt se tudom mit olvasok bekezdések óta, fogtam magam, visszalapoztam, és kezdtem előlről. Ismételten mondom, egy érettségi szintű dologról beszélünk.


#21: De értem, azért is írtam, hogy nem erről van szó. Az eredeti kérdésben nem tanár hozzáállása volt a problémás, hanem a tanulóé. Írtam, hogy az én tanárom sem volt normális, pont magyarból. Messze nem olyan gáz, mint a tiéd azért. A végén már poénból beadtam ugyanazt a fogalmazást, amit másnak már kijavított, és rosszabb jegyet kaptam rá... Anyám is magyartanár, érettségi előtti fogadóórán lekapta a 10 körméről az embert, úgy lettem ötös... (Az általános iskolásról már ne is beszéljünk, az valami katasztrófa volt)

2020. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Ismerős, amikor csak ülök felette és egyszer csak azon kapom magam, hogy teljesen máson jár az agyam, ez órán is megvan gyakran. Ezen hogyan tudnék javítani?

De néha van hogy csak szimplán próbálok bemagolni valamit (verset, évszámok, stb), ülök felette 1-2 órát, 15-20 percenként nézem az órát, hogy "már mennyi idő eltelt és még semmi nem maradt meg". De volt egy-két rövidebb vers is, amit viszonylag könnyen bemagoltam.


Általános iskolában volt vagy 2-3 magyar tanárom. Bekerültem felső tagozatba, volt egy jó magyar tanár 5-ikben, de ő valamiért elment, jött helyére egy másik tanár (aki később angolból tanított engem), magyarból nem tudott tanítani az sem, aztán következő évben megint másik tanár, aki már viszonylag tűrhető volt.


"Sajnos nem tanítják az eredményes tanulás módszereit (sem) az iskolában."

Na igen, általános iskolában volt asszem 1-2 évig olyan tantárgy, hogy "tanulásmódszertan", de kb csak játszottunk.

2020. júl. 26. 11:10
 24/31 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, igen, ilyenkor jön a kitartás, szorgalom vs. lustaság. Vissza kell lapozni és kezdeni elölről, még ha elsőre elrettentő is, ha számolod visszafelé az oldalakat.

A neten szerintem megtalálod az alapokat. Már vagy annyira idős, hogy ezeket átlapozva meg tudod találni, hogy számodra mi lenne a legmegfelelőbb módszer. A magolásnak is vannak technikái. Ha csak ülsz fölötte és nézed, attól nem fog a fejedben megmaradni.


#22

2020. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
40%

"Ismerős, amikor csak ülök felette és egyszer csak azon kapom magam, hogy teljesen máson jár az agyam, ez órán is megvan gyakran. Ezen hogyan tudnék javítani?"


Koncentrációs gyakorlatok. + zárj ki mindent ilyenkor - gép kikapcs, telefon némít, ne vonja el a figyelmedet semmi.


Gondolj arra, hogy ha nem figyelsz oda arra, amit tanulsz, a saját idődet rabolod el magadtól.

2020. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
@24 Egy feltehetően ADHD-s embert cseszegetsz azért, mert nem képes hosszasan figyelni. Nagyjából olyan, mintha egy csípőficamostól várnád, hogy 10-en belül fussa a 100-at.
2020. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

#26

ADHD-ra nem gondoltam eddig, de rákerestem mi az, felnőttkori tünetek közül a wikipédián elég sok minden igaz rám...

2020. júl. 27. 13:17
 28/31 anonim ***** válasza:
31%
#26: Melyik honlapon doktoráltál? Amit leírt az kb. minden fiatalnál előfordul
2020. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
52%
@28 Szerinted egy amúgy a leírás alapján reáltárgyakban tehetséges fiatal, ha bukdácsol töriből meg magyarból, meg órákig tart neki verset magolni, akkor az feltétlenül lustaság? Nem doktoráltam, de tanári végzettségem az van, meg volt nem egy figyelemzavaros diákom.
2020. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és támogatást! Már előző tanévben leérettségiztem, a legrosszabb is 3-mas lett, aminek nagyon örültem/örülök. De valószínűleg kicsit a vírushelyzetnek is köszönhetem, mivel nem volt szóbeli érettségi, írásbelin pedig sok mindent ki tudtam venni a forrásokból, meg amit lehetett használni.

Ez a technikumi év más, valahogy sokkal jobban érzem magam. Végülis abban a témakörben tanulunk, ami érdekel. 16-an vagyunk, két osztályból lettünk összerakva, sokkal jobb az osztály hangulata. Így utólag látom, hogy mennyi probléma volt az osztállyal is, a mostani osztály sokkal összetartóbb, és viszonylag rendes az a 3-4 tanár aki tanít. Itt jól érzem magam, az előző közösség nem volt ilyen.

2022. jan. 25. 23:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!