Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki BIG4 valamelyikében...

Aki BIG4 valamelyikében dokgozik, ti szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés

Nekem hamarosan lesz állásinterjúm az egyikben és a HR-es egyik első kérdése már az volt, hogy a túlórák mennyire férnek bele.

Lehet szeretni, ki lehet bírni a napi 11-12 óra vagy mégtöbb munkát?


Sok helyen olvastam, hogy van túlórázás, igaz, ez nem audit, hanem jogi terület, de úgy voltam vele, hogy ha kisebb helyre megyek, akkor ott is ugyanúgy van, gyakornokként tapasztaltam is (még ha nem is annyi, mint amit itt várnának el), na meg a munkakörülmények, fizetés sem mindegy.

Eléggé elbizonytalanodtam, nem akarom, hogy rá menjen az egészségemre. Heti egyszer kétszer plusz néhány óra még oké, de minden nap bent ülni éjjelig, kompenzálhatják azt akárhogy, az szerintem nem egy normális dolog.



2020. júl. 25. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is nem mindenhol van túlóra. Négy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, eddig egyszer mentem be hévégézni, mert az egyik kollega beteg lett és gyorsan be kellett fejezni a munkáját. Ennyi. És ez egy tök nagy pénzügyi cég.


Van egy rokonom, ő Pwchez ment egyetem után. A csajról azt kell tudni, hogy munkamániás, gyakorlatilag első osztályos korától az egyetem végéig, mindig kitűnő volt.A Pwc-t egy évig bírta, azt mondja, egy rakás szar az egész. Most van egy saját vállalkozása a férjével, abban is nagyon sokat dolgoznak, de nagyon jól is megy nekik és jól érzi magát.


A Big4nek van egy sajátos legendáriuma, hogy mekkora pro arcok dolgoznak ott, de hát ez sem igaz - Deloitte konzultánsokkal volt egy közös projektem pár éve szintén egy banknál, olyan sötétek voltak mint az éjszaka. Szerintem nem éri meg.

2020. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem közvetett tapasztalatom van, néhány ismerősöm dolgozik a BIG4-os körben, ők rendesen leterheltek. Igen, teljes embert, vagy néha még többet is mint 1 embert kíván a munkájuk. :D

Ahogy az egyiknél sem véletlen mondogatja a főnök, hogy az jöjjön oda, aki szívesen dolgozik heti 70 órát. A "single in, single out" frázis sem véletlenül él évtizedek óta ebben a környezetben. (Ha egyedülállóként jössz úgyis lépsz majd ki, mert semmi időd nem lesz ismerkedni :D)

2020. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem túl jók a kilátások. A szakmában ezek tartoznak az egyik legjobb helyek közé, sőt, még a munka és magánélet egyensúlyával is hirdetik magukat....Azt hiszem hanyagolom akkor.
2020. júl. 27. 23:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ezek az egyik "legjobb helyek" (karrierépítés szempontjából) viszont ennek a magánélet oldalán ára van, olyan teljesítményt is várnak el.

Amúgy 1-2 évet érdemes lehet beletenni, nagyon jó alapot ad a későbbi karrieredhez, de később általában nyugisabbra váltanak az emberek. Na meg a jó fizetés sem egy utolsó szempont.

2020. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem BIG4-nál, ahol jelentős mértékben kell túlórázni az az audit és az adó. Nem hiszem, hogy legal, consulting vagy advisory területeken megszakadnának az emberek, legalábbis nálunk biztos hogy nem. :D Én a helyedben tuti kripróbálnám magam, a 3 hónapos felmondási időben meg majd kirajzolódik, hogy mit is várnak el, ha nem tetszik lelépsz.
2020. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!