Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimennétek Bukarestbe élni...

Kimennétek Bukarestbe élni ,informatikusként?

Figyelt kérdés
Ajánlottak nagyon jól fizető állást, 5000-től 7000 euróig havonta, szoftverfejlesztőként.Románul nagyon keveset tudok, már amit kicsikoromban tanultam nagymamáméknál Erdélyben.
2020. júl. 25. 10:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ez mennyire elég ott ez a pénz, itthon kevesebbet kaptam jóval.
2020. júl. 25. 10:52
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Arra figyelj hogy ott mindent a bruttó bérből vonnak, nincs munkáltatói oldala a járuléknak.


Ugyanannyi bruttóból kb 20%-al kevesebb marad mint Magyarországon.


Ennyit Budapesten is tudsz keresni. (800-900 nettót)

2020. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Milyen 800-900 nettót? 5000-7000 eur/hónapot írt.... Az szerintem egyébként k* jó, nemcsak Romániában hanem akárhol.
2020. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes!

Ilyen számítástudással remélem nem vagy software developer, hacsak nem te fejlesztetted az Internet Explorert regebben

2020. júl. 25. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Bukarestben sem olcsóbb az élet, mint Bp-en, sőt. A lakhatás talán még drágább is, cserébe sokkal balkánibb a légkör és az emberek. Engem személy szerint ez nagyon zavarna.

Annyit tudok, hogy szoftverfejlesztőként sokkal kisebb az adóterhed, tehát a nettód nagyobb lesz, mint más szakmákban.

Ha csak nincs személyes kötődésed Bukarest környékéhez én nem mennék. Akkor már inkább nyugati irányba.

2020. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ne. Tombol a vírus:)
2020. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged és mennyi munkatapasztalatod van?
2020. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerős tapasztaltként tehát kb 10 évvel a háta mögött Szófiába költözött, átcsábították Budapestről.

Ahogy hallom az IT fizetések ezekben a régiókban sem maradnak el a magyar bérektől, sőt...meglepődnétek h bizonyos pozíciókban mit ajánl egy bolgár és mit ajánl egy magyar munkáltató.

Fizetések sok esetben jobbak.


A háttér juttatás pl céges kocsi és lakás szintén hasonló.

2020. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha van diplomád, kb egész Europában jobban lehet keresni mint Magyarországon...
2020. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Inkább Nyugatra menjél, vagy ha arra nincs lehetőséged, akkor pedig inkább itthon végezd ezt a munkát, mint Bukarestben. Hiába keresnél ilyen jól, nagyon lepusztult, ronda a város, sok a roma és a tanulatlan, barátságtalan proli ember, ez kb. egész Romániáról elmondható. Én a helyedben inkább dolgoznék Magyarországon kevesebb pénzért, minthogy kimenjek Bukarestbe, csak azért mert ott sokat fizetnek.
2020. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!