Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik “életet” választanátok?

Melyik “életet” választanátok?

Figyelt kérdés

(A) Élet Budapesten, saját de 1,5 szobás lakásban kb. 450.000 ezer forintos (bruttó) fizetessél.


(B) Élet Nyugat-Európai nagyvárosban kb 2500-3000 eurós (bruttó)fizetéssel + a budapesti lakás bérleti díja.



A szituációba egyedülálló, gyerek nélküli személynek képzeljétek magatokat. Aki tudja indokolja is a döntését!



2020. júl. 27. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

Egyiket sem. Egyetmistaként éltem Bp-en 4 évet, de soha az életben nem mennék vissza oda többet. Egy élhetetlen, büdös, retkes, csöves hely...

Inkább külföld, de az is csak akkor, ha legalább egy-két jó ismerősöm, barátom vagy családtagom velem lenne.

Amúgy amit igazán választanék az egy nyugis, nem stresszes, dr viszonylag jól fizető munkahely a jelenlegi városban ahol élek, saját lakás, saját ház/nyaraló valahol Magyarországon. Ebből már csak a jó fizetés hiányzik.

2020. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több tényezős ez szerintem, mint a pénz. Én ilyen különbségért nem mennék külföldre, de ez én vagyok. Itthon vannak a barátaim és a családom, jó bevételünk van a férjemmel, nincs motivációm a külföldi életre. Jól élünk itthon, szeretjük, hogy körbe vesznek minket a szeretteink, boldogok vagyunk itt.

Ha neked van kalandvágyad, kipróbálnád magad, stb., akkor hajrá. Anyagilag nem jársz rosszabbul, talán még egy picit jobban is.

2020. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

11

Te miről beszélsz? Hol laktal te Pesten? Kőbányan? 😅

2020. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
Egyik sem. Saját családi ház vidéken.
2020. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy kb 3 ember válaszolt a kérdésre :)
2020. aug. 1. 09:50
 16/17 anonim ***** válasza:

Azon is múlik, hogy miféle munkával kapom meg azt a bruttó 450-et, illetve vannak-e egyéb juttatások. A saját lakás, ha hitelmentes, igen nagy segítség, gyakorlatilag a nettód negyedét-harmadát felszabadítod vele, amit nem kell lakásbérletre vagy hiteltörlesztőre költeni. Ez nem egy elhanyagolható összeg, pláne a bruttó 450-hez képest. Plusz ha változnak a lakhatási igényeid, a régi lakást ki tudod adni és a bérleti díjból gyakorlatilag a régi lakásod fogja kifizetni az újnak a hitelét.


Az sem valószínű, hogy a fizetésed Magyarországon örökre 450 ezer forint marad. Pláne, ha teszel érte, hogy ne így legyen. Én ilyen helyzetben biztos az (A) mellett maradnék.

2020. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A) nálam, de pontosan ilyen is az életem most. Barátok, család miatt jobb belföldön maradni. Ezeket a legnehezebb megtalálni.
2020. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!