Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök végzettségű 28...

Villamosmérnök végzettségű 28 éves ember vagyok, mihez kezdjek, ha nem találom a helyem a szakmámban?

Figyelt kérdés

Erősáramú villamosmérnök a végzettségem, nem túl rég végeztem az egyetemmel. Sajnos nem találom a helyem, nem vagyok sikeres benne. Milyen opcióim vannak esetleg váltásra? Van olyan munkakör, ahová beszámítják, hogy diplomám van meg felsőfokú angol nyelvvizsgám, de nem villamosmérnöki pozíció?


Egyszerűen nem találom a helyem.


Mi más lehetne még?


(Gondolkoztam honvédségen vagy rendőrségen, de csak azért ezeken, mert más nem jut eszembe)



2020. júl. 28. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Uh jó pedig,én hülyére keresném vele magam
2020. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Elmennék vele villanyszerelőnek és hülyére keresném magam vele.
2020. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

A kezedben ott az aranytojást tojó tyúk.

Rossz ötlet levágni és kirántani

2020. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Seregben is pl. ilyen körbe raknának. Ez a végzettség egy kincs!
2020. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Villanyt sajnos nem szerelhet vele, ahhoz villanyszerelo vagy erosaramu berendezes szerelo vegzettseg kell. Esetleg csinalj meg egy erintesvedelmi felulvizsgaloi kepzest, ahhoz jo az energetikai szakiranyu diploma. Kicsit mas mint a tervezes, meg is szakmaba vag. Tulzas nelkul azonnal tudsz ra vallalkozast inditani, relative kis tokebol beindithato es nagyon jol lehet vele keresni. A masik, elmesz ipari villamossag iranyaba, ott a szakman belul reszt tudsz venbi PLC vagy beagyazott rendszer programozasban.
2020. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Mérnök-értékesítő munkakör nem jön be? Azzal is sokat lehet keresni, jól kell beszélni hozzá.
2020. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Ez a "nem találom a helyem, nem vagyok sikeres benne" megállapítás... Ezt ahelyett használod, hogy nem szereted a (potenciálisan) felmerülő témák egyikét sem, vagy hogy nem tudod a szakmát? Bár tulajdonképpen mindkét esetben jobb, ha odébbállsz. Na de milyen messzire? Lepraápolónak Burmába, vagy mondjuk az elektronika meg vonzana? Sok erősáramos van, aki a határterületeken mozogva a másik témakört műveli inkább, folyamatirányítás, stb.

Én el nem tudtam volna képzelni, hogy fél évtizeden át olyannal szórakozzak, ami nem érdekel. Nekem még az a pár gépész-féle tárgy is szinte fizikai fájdalmat okozott, amelyet a tanterv összeállítói nagy bölcsességükben a villanyosok számára szükségesnek ítéltek.

2020. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy volt egy két dolog az életemben, ami pszichésen megviselt és az egyetemet is alig tudtam befejezni, kb. 4 évvel később, mint kellett volna. Ez alatt jól elfelejtettem, amit addig megtanultam és egy katyvasz lesz számomra a szakma. Így azt mondanám, hogy nem tudom a szakmát és volt ahonnan kb. majdnem egy év után kirúgtak. Ez letaglózott.


Nem érzek magamban annyi erőt, hogy nulláról elkezdjem a könyveim bújni. Viszont semmi máshoz (sem) értek. Így most hogy észrevettem, hogy az életem elcsúszott, fogalmam sincs mivel foglalkozzak, mert semmihez nem értek mélyrehatóan.


Tervezéssel foglalkoztam eddig. Más határterületekhez nem értek ennyire sem, mint ehhez.


És mérnök-értékesítő sem lennék jó.

2020. júl. 28. 18:10
 9/18 A kérdező kommentje:
lett*
2020. júl. 28. 18:11
 10/18 anonim ***** válasza:
Mit terveztel eddig? Epuletvillamossag, tavvezetek, celgep, napelem, egyeb?
2020. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!