Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezzek a képzésre ebben...

Jelentkezzek a képzésre ebben a helyzetben? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy főállásom tehát hétfőtől péntekig 8-16 óráig dolgozok, és napok óta azon rágódok, hogy jelentkezzek-e egy fizetős OKJ képzésre amely szombatonként lenne 9-17-ig egy szomszédos városban. Nagyjából 300 ezer forintba kerülne vizsgadíjjal együtt a képzés de nem ez a lényeg, hanem az, hogy nem tudom képes lennék-e végig csinálni,nem tudom, hogy beválljam-e mivel szellemi munkát végzek és eléggé rottyon van az agyam nap végére.


Amiket megismertem eddig erről szakmáról, azok alapján érdekesnek tartom, és úgy gondolom, hogy nekem való lenne, jobban eltudom képzelni magam benne mint a jelenlegi szakmámban.


Csak nemtudom, hogy hogyan egyeztessem össze a tanulást a munkával főleg úgy, hogy 360 óra gyakorlatot is teljesíteni kell. Meg egy kissé megrémít a tanfolyam költsége, mert sokáig tartott míg össze jött ez a bizonyos összeg. Már tavaly is elgondolkoztam ezen a szakmán és most újra előjött nálam ez a gondolat szóval ez nem egy hirtelen fellángolás.


Ti jelentkeznétek a helyemben? Egyébként nem hiszem, hogy sokat számít de fogászati asszisztens OKJ-ról lenne szó.


+ Még egy kérdés. Ha úgy döntök, hogy elvégzem akkor szerintetek nem gáz megmondani azt a főnökömnek, hogy vegyen le az óráimból? Szóval vagy napi 6 órát dolgoznék vagy a hétfőket elengedné, hogy normálisan tudjak készülni meg gyakorlatozni.


Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat.


22/N



2020. júl. 29. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Főnököt ez nem érdekli, nem fogja levenni az órákat. De ez simán teljesíthető a te munkád mellett. Valaki gyárban dolgozik 3 műszakban és mégis tanul.
2020. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy eléggé szeretnél-e fogászati asszisztens lenni ahhoz, hogy

1. rááldozd erre az egyik szabadnapod

2. rááldozd erre a tanfolyam árát

Mivel képesítés nélkül nem végezhető ez a munka, elkerülhetetlenül el kell döntened, hogy megéri-e ez a befektetés.

Van, aki egyetemre jár főállás mellett, szóval nem szokatlan, nem extrém, de elkötelezettséget kíván.


Ha meg ennyit nem ér, van, más, ami a/ jobban érdekel, mint ez, és/vagy b/kisebb befektetéssel is megpróbálható, pl. nem kell előre megszerezni képesítést hozzá?


Ha szeretnéd, meg lehet kérdezni a munkáltatótól, hogy 6 órás munkarendre áttérhettek-e, de ha igen, arányosan kevesebbet is fog fizetni. Azt természetesen nem lehet elvárni, hogy ezentúl kevesebb munkáért fizessen neked ugyanannyit.

2020. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!