Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biotechnológiával foglalkozó...

Biotechnológiával foglalkozó cégeknél/gyógyszercégeknél alkalmaznak programozókat?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy olyan szakembert szoktak e keresni a cégek, aki biotechnológiával foglalkozik, de közben képes programozni is?

2020. júl. 29. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az a kérdésed, hogy biotechnológiai cégnél keresnek-e biotechnológiai szakembert, aki emellé még programozni is tud? Nyilván igen.
2020. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen ez lenne a kérdésem, mert tisztában vagyok vele, hogy sok kísérlet során elemezni kell a mintákat informatikai módon...., de hogy erre alkalmaznak e olyanokat akik mind2-höz relatíve értenek vagy inkább külön külön embereket foglalkoztatnak.


Szívesen meghallgatnék tapasztalatokat is, ha valaki dolgozott/dolgozik ilyen módon.

#1köszönöm a válaszodat :)

2020. júl. 29. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A biotechnológia az elég tág fogalom. Ahol kell programozás tudás, ott nyilván nagy érték ha amúgy ahhoz is értesz hogy miről is van szó. De tényleg szűkítsd már légyszi a kört.. a bionika is biotechológia, meg pl a biogáz gyártás is, és még millió nagyon más dolog. Genetikában ott a big data, az is a programozásnak egy része. Vagy pl képalkotás, pet,ct, mri.. hú tudnám sorolni hova kell a programozás és a biotechnológia együtt.
2020. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ó átsiklottam, írtad hogy gyógyszercég, bocs.. hát èn gyógyszerkutatásban dolgozom, itt kevésbé..
2020. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A gyógyszercégek csak egy lehetőség aminél elgondolkoztam és ezért is kérdeztem. A végzettségem biomérnök(alk. biotechnológia) így elég nehéz konkretizálni mert sokfajta iránnyal ismerkedtem meg(biogáz, fermentációs eljárások, fehérje termeltetés stb..) és egy kifejezetten is érdekesnek tűnt, ami a bioinformatika.

#köszönöm a válaszaidat ^^

2020. júl. 30. 20:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg van még pár tipp, hogy melyek is azok a konkrét biotechnológiai irányok, ahol a programozás nagy érték?
2020. júl. 30. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit írsz, ahhoz talàn a mezőgazdasági géntechnológia áll legközelebb, de nem igazán tudom hogy magyarországon foglalkoznak-e ezzel. Fermentáció és hasonlók szerintem felejtős ilyen téren és jövő sincs benne. Leginkább amúgy orvosi területek ahol hatalmas igény van programozásra, gondolj csak bele milyen eszközöket használnak, akár robot segítségével műtenek, de ahhoz nem elég sem a biomérnöki, sem alapszintű programozás - bár utóbbiból nem tudom milyen szinten àllsz. Ami még neked jó lehet ha biológus érdeklődésed is van: mikroszkópos technikák, sejtmanipuláció, neurális hálózatok (Femtonics?), számítógépes modelleken alapuló hatóanyagkutatás (Turbine?). Azért írtam kérdőjelesen mert lehet hogy nem pontosan fogalmaztam hogy mit csinálnak ezek a cégek, csak felületesen hallottam róla.
2020. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!