Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 13 éves húgom jövőre szeretn...

A 13 éves húgom jövőre szeretne diákmunkát vállalni, és tőlem kért segítséget. Mit ajánlanátok neki?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 23:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
16 éves korig nem vállalhat, max feketén
2020. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 tudom, de azért vannak olyan munkák (nyilvánvalóan nem milliárdos irodai munkára gondolok) amiket 14 évesen már (ha neü is mindenhol) elvállalhat (pl fagyizóban, ilyesmi
2020. júl. 29. 23:47
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
15-től lehet bizonyos munkákat, de annak is van valami feltétele.
2020. júl. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
A lányom 13 évesen kutyát sétáltatott, most meg tüzifát rak össze a barátaival pár órában. Ismerősök által szerezte mindkettőt.
2020. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Hivatalosan 16 éves kortól lehet munkát vállalni. Ez alatt 15. életéved betöltésétől dolgozhatsz kizárólag a szünidőben, ha diák vagy még.


A 13 évesen pénzért "munkát" vállaló nagy valószínűséggel nem hivatalosan dolgozik (hanem feketén), mert ez jogszabályilag TILOS! Én nem reklámoznám...

2020. júl. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Semmit, hivatalosan. Olvasson vagy tanuljon. Pld a szuleid mondhatnak hogy minden elolvasott kony utan kap 3000 forintot, vagy megcsinalhatna a hazkoruli munkat penzert.
2020. júl. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
15 évesen dolgozhat szünidő én szülői engedéllyel. Viszont a diákszövetkezetek 16 alatt nem fognak vele szóbaállni. Magánúton se fogják felvenni sehova. Esetleg menjen kutyát sétáltatni, szomszédnak füvet nyírni, bevásárolni.
2020. júl. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Na, 7-es végül leírta a pontos szabályt: betöltött 15 évvel, csak nyári szünetben és csak szülői engedéllyel lehet legálisan először munkát vállalni.

4-es által leírt dolgok működhetnek. Fagyizóban is csak betöltött 15 évvel dolgozhat, csak nyári szünetben, csak szülői engedéllyel. Nincs az a fagyizó tulajdonos, aki megkockáztatja, hogy 14 évesen alkalmazza, utána meg százezreket fizessen büntetésre, ha lebukik.

2020. júl. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Diákmunkát, hivatalosan diákszövetkezeten keresztül én is úgy tudom 15 évesen vállalhat, ahol bejelentik, meg minden tisztán megy. Persze az alatt is lehet dolgozni, ha van kapcsolat, fel az nem teljesen tiszta, mert ki jelentené be? Szóval én azt ajánlom a húgodnak, várja ki a 15. életévét és csak és kizárólag szerződéssel vállaljon munkát, mert csak ki fogják használni, hacsak nincs valami nagyon komoly ismeretségetek aki feketén és tisztességesen ki is fizeti hó végén, de 13, 14 évesen elég gáz ha kiderül, hogy dolgozik. Diákszövetkezet, szerződés és ott megmondják milyen lehetőségei vannak. Lesz majd adókártyája, diákoknak van olcsó bankkártya is, azzal éljen szerintem majd. Addig élvezze i a gyerekkort!
2020. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy törvény szerint dolgozhat szövetkezeten keresztül, de nem nagyon fognak vele szóbaállni. Számtalan 15 évest küldtem haza szülőstől , mert a megrendelő cégek nem kérnek 16 éven alulit.
2020. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!