Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy mérnök az angolt és a németet is szépen folyékonyan beszéli?

Figyelt kérdés

Nem B2-es nyelvvizsga szintről van szó, aki a gyakorlatban a felét nem érti annak amit egymás között beszélnek, hanem aki már rendesen, szakmai szinten is tud beszélni.

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki ilyen nyelvtudással rendelkezik, az emiatt hányakkal szemben lehet előnyben egy német multinál, ha egy pozíció megpályázásáról van szó, vagy cégen belüli előrelépésért zajló versenyről.

Vagy egy német multinál eleve mindenkit megtanítanak németül előbb-utóbb, aki addig csak angolul beszélt jól?



2020. júl. 30. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Elég gyakori, reál területen muszáj folyékonyan beszélni nyelveket a konferenciák, prezentációk, nemzetközi együttműködések érdekében.
2020. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Folyékonynak sokszor folyékonyan, de szépen kevesen beszélik ilyen körökben.
2020. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Német multinál valószínűleg sokan vannak, akik németül beszélnek (akkor is, ha pl. magyar leánycégnél van), bármilyen multinál meg eléggé alap az angol mint univerzális munkanyelv. Valószínűleg sokan vannak.
2020. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De én arra gondoltam, hogy valaki nemcsak az egyiket, hanem mindkettőt szépen beszéli.
2020. júl. 30. 16:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Hármas. Én is. :)
2020. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát, én egy német tulajdonú cégnél voltam alkalmazásban, mondhatni, k* nagy cégnél, a következőket tapasztaltam:

1. A németek nem kíváncsiak a magyarok gondolataira.

2. Négy (mondjuk négy) német igazgatósági taghoz egy nagy cégnél két tolmácsot alkalmazásban tartani elég is, meg nem is vág földhöz a költség.

3. A németek sem mind tudnak angolul (munkanyelv :D )

4. A magyarok max. egy nyelven max. nyögdécselnek.

Azért aki a Gyakorit óvassa, az tudhassa, hogy a hazai egyetemeken tanulóknak nem az a gondja, hogy hogyan lehetne lassabban beszélniük a hat idegen nyelven, hanem az, hogy hogyan tudnának a diplomáig eljutni a minimálkövetelményeknek megfeleléssel...

2020. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hármas. Dolgoztam T-nél, aki németekkel közösen dolgozó csapatban volt beszélt németül és jól. És hulla komolyan mondom, angolul mindenki beszélt. Oké, szolgáltatóipar, informatika, lehet, hogy más közeg, de hogy egy valóban németes-angolos szakember ritka lenne, mint a fehér holló, arra nem szereztem bizonyítékot.
2020. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6.: Egyetértek!

Folyamatosan jönnek az okos kérdések, hogy eszperantó is beszámítható-e a diplomába, mert hogy azt három hónap alatt gyorsan betudnák, nyelvnek végül is az is nyelv, mindegy hogy utána szt se ér, az a fő, hogy a papír meglegyen.


És amikor írom, hogy nemzetközi kommunikáció, meg külföldi konferenciák, külföldi munkavállalás, állásinterjú a svéd főnöknél, meg hogy egy egyetemi szintű kutatómunka a neten stb., ezeket oldd már meg, kis barátom, eszperantóul, :D akkor meg, csak az istennek sem akarják érteni :D

2020. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a nyelvtudás nagyon alap, még a két nyelv is. Én is nemzetközi körökben mozgok, bár én fizikus vagyok, de nagyon alap az, hogy több nyelven beszélünk/írunk/olvasunk folyékonyan, egyébként esélyünk nincs.
2020. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka. Az angol B2 a többségnek megvan, de itt meg is áll a tudomány. Német cégnél nyilván nagy előny, ha beszélsz németül, ha szépen akkor pláne.
2020. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!