Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászok termelő multiknál?

Közgazdászok termelő multiknál?

Figyelt kérdés

Mennyire gyakori az, ha valaki hogy közgáz diplomával termelő multi cégnél helyezkedik el?

És itt nem a beszerzésre, logisztikára, HR-re, pénzügyre gondolok.


Alkalmaznak-e közgazdászokat a termelésben? (Például: termeléstervezésre, folyamatmenedzsmentre/fejlesztésre, vagy minőségbiztosítás, stb. pozíciókra?

Vagy inkább a műszaki diplomásokat preferálják, legyen az akármilyen mérnök, vagy műmen?



2020. aug. 1. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, aki ilyen helyen van közgazdászként. Nem tudom, mi a pozi hivatalos neve, valami lean vagy folyamatmanagement gondolom, de azt csinálja, hogy méri mivel, mennyi idő alatt készülnek el, és számolgat, hogyan lehetne gyorsítani rajta.
2020. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld kéz. Igen, ez is egy olyan pozíció, amire gondolok, jó példa.
2020. aug. 1. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmaznak.

A termeléstervezés több helyen költségtervezést is jelent.Nem hátrány a közgáz diploma.

2020. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszi! És mi a helyzet a minőségbiztosítással? Ott is elképzelhető?
2020. aug. 1. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyszerű, köszi! És mi a helyzet a minőségbiztosítással?"


Az műszakibb terület,de egy műszaki beállítottságú közgazdász eltudja látni.


Én tudok is erre példát.

2020. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én egy műszaki szakközépiskolában érettségiztem gépészet tagozaton és több évet dolgoztam egy multinál minőségellenőrként is.

De aztán teljesen más irányba tanultam tovább és most kezdem az utolsó évem vezetés és szervezés MSc-n folyamatmenedzsment szakirányon.

Viszont most úgy érzem, hogy szívesen visszamennék termelői területre, ezért is választottam ezt a szakirányt.


Az egyetemen tanulok pl. minőség és projektmenedzsmentet, folyamatmenedzsmentet, termelésmenedzsmentet, minőségmenedzsment módszereket, amiknek elvileg hasznát tudnám venni egy termelő cégnél. Viszont elnézve az álláshirdetéseket, a fenti pozíciókhoz általában műszaki diplomákat kérnek. (Rengetegszer írnak műszaki diplomát, mindegy milyen szakon.)

Ezért is nem tudom, hogy ha esetleg jelentkeznék majd közgáz diplomával egy ilyen álláshirdetésre, hülyeséget csinálnék-e, vagy megér egy próbát? :D

2020. aug. 1. 12:33
 7/7 A kérdező kommentje:

De ha nem kifejezetten ragaszkodnak a műszaki diplomáért, akkor annak csak örülök.

Hallottam még olyat, hogy esetleg a minőségbiztosítási mérnök is ilyen kaliberű lehet, mert összevetve pl. a tervezőmérnökkel, nem annyira hardcore. (Oda egyértelmű, hogy szükséges a szakirányú gépészmérnöki diploma.)

2020. aug. 1. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!