Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az MBA képzéseket mennyire...

Az MBA képzéseket mennyire veszik komolyan a munkaerőpiacon?Mennyivel jobb, mint a vezetés és szervezés MSC?

Figyelt kérdés

Az MBA mesterképzés csak fizetősön indul és komolyabbak a követelményei, mint a többi MSC-nek.

Na, de mennyit ér?

Mennyivel ér többet, mint a vezetés és szervezés mesterképzés?



Nemrég néztem a tantárgylistát, nagy az átfedés a vezetés és szervezéssel.


Első ránézésre, mintha nem adna többet, mint a vezetés és szervezés, csak jobb a neve, hogy master of business administration.



2020. aug. 1. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Az egész egy vicc:


[link]


Büfészak, magad is láthatod.

2020. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#

Nem tudom mitől lenne ez büfészak.

2020. aug. 1. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a neve egyszerűen jobban cseng a munkaerőpiacon, ezt külföldön is elismerik.


Ha majd úgy döntök, hogy mesterképzést csinálok, akkor én ezt választom.

2020. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezek tipikusan olyan dolgok, amelyek nem vagy csak idejétmúlt módon tudsz egyetemen megtanulni. Lehet csoportfeladatosan projektmenedzsmenttel bohóckodni, de amikor azt mondja az ügyvezető, hogy egy hat hetes feladatra van három, mert utána új release jön vagy éppen készülni kell egy IPO-ra, azt a büdös életben nem fogod lemodellezni.
2020. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
A DPRben az MBAse fizuja 800, a válszerveseké 400. Szerintem egyértelmű, melyik a hasznosabb.
2020. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az MBAnél az a fő kérdés, hol csináltad. A legtöbb magyar MBA egy rakás értéktelen szar, ha viszont valami penge külföldi helyen nyomod le, azzal rohadt jó melókat is be lehet húzni, természetesen elsősorban nem Magyarországon.
2020. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
MBAra az ember ismerkedni jár, kontaktokat szerezni, sok a cégvezető, felső vezető
2020. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!