Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell vállalkozónak...

Miért kell vállalkozónak lennem ahhoz, hogy a Netpincérnél bicikli futárkodjak? Megéri?

Figyelt kérdés

na ezt most nagyon nem értem.

Illetve sokba fog kerulni ha nyitnak a nevemre vallalkozast?

Sokat kell leadozni haviba a fizumbol majd? Koszi



2020. aug. 4. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem akarnak utánad fizetni semmit. Kapásból egészségügyi hozzájárulással nyitsz, amit mindig fizetni kell, +adó, +ÁFA+, +könyvelő.

Hagyd a fenébe, neked ennyire karrier egy biciklit tekerni esőben, hóban, szélben?

2020. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egészségügyi hozzájárulás már évek óta nincs, vállalkozónak nem kell azt fizetni. Plusz lehet áfamentes is. Adó az rengeteg egyéb dologtól függhet amúgy, erre itt nem lehet pontos választ adni.

Összességében nyilván nem éri meg neked. Általában próbálnak belekényszeríteni egy katás vállalkozásba, ami rendkívül jogszerűtlen.

2020. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy azokkal a hr ügyekkel amit a foglalkoztatásod jelentene, ne nekik keljen csöcsölnie hanem neked.
2020. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarnak alkalmazottakkal bajlódni, hanem vállalkozókkal dolgoztatnak, így sokkal kevesebb papírmunka nekik.

A vállalkozást nem "valaki nyitja a nevedre", hanem neked kell elmenned könyvelőhöz, hogy segítsen kitalálni, milyen vállalkozási forma lenne neked a legjobb, és majd ő segít elintézni a papírmunkát. Ezért persze mind fizetned kell.

2020. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Azon el is siklottam.

Ha ott tartasz hogy "nyitnak a nevemre vallalkozast" akkor neked biztos nem éri meg.

2020. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, egyáltalán nem értek ehhez, azért kérdeztem meg. Logikus nem?

A többieknek köszönöm szépen a választ. Esetleg valaki tudna példát is erre? Például ha ott dolgoznék, és hó végén kapnék 110.000 forintot, abból kb mennyi vonódna le az adók meg a többi vállalkozói cucc miatt?(Amit írtatok is) Így jobban át tudnám látni, és el tudom dönteni hogy ténylegesen megérné -e ez nekem. Köszi

2020. aug. 5. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ milyen vállalkozást nyitsz, milyen adózási móddal. Szívesen segítek neked, ha leírod a részleteket (akár privátban is), de erre így még baromi kevés az info sajnos.
2020. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

"ha ott dolgoznék, és hó végén kapnék 110.000 forintot, abból kb mennyi vonódna le az adók meg a többi vállalkozói cucc miatt?(Amit írtatok is)"


Nem írtad hogy jelenleg mi a státuszod. Ha 25 éven aluli jogviszonnyal rendelkező diák vagy, vagy a főállásod mellett mellékállásban csinálnád, akkor mindössze 25.000 Ft-ot kell KATA-ra fizetni havonta. A könyvelő kb 4-5000 forintos tétel, de az nem kötelező, ha egyfelé számlázol azt magad is be tudod jelenteni a NAV-hoz meg évi egyszer kell kitölteni a KATA-adóbevallásodat és ennyi. Ha főállásban csinálod akkor 50.000 Ft, amit kb 3 nap alatt össze lehet szedni.


Emellé költség még a 30.000 Ft-os kaució amit a felszerelésért elkérnek, ezt visszakapod ha leszerelsz és cuccokat visszaviszed.


Egyébként megéri szerintem mert mind keresetkiegészítésnek jó, mind főállásban végezhető, én pl. autóval csinálom és a benzinköltség levonása után 500 ezer maradt meg + a jatt. Ehhez persze menni kellett jó sokat de a karantén alatt úgyse lehetett mást csinálni. Meg amúgyis, ha egyszer megszorulsz ehhez a munkához mindig nyúlhatsz. Hátránya hogy biciklisként csak tavasztól őszig tudod végezni, november-március elég hideg és esős időben sem túl kellemes. Hosszabbtávon érdemes beruházni egy régi Suzuki Swiftbe, tipikus futárkocsi, olcsó, keveset eszik, bírja a strapát és simán elközlekedsz vele a városban.

2020. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25 felett is lehet mellékállású katás, nincs korhoz kötve. Kamara és iparűzési adó is ott van még mellette.
2020. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"25 felett is lehet mellékállású katás, nincs korhoz kötve."


Igen, de ezt nem is arra írtam, hanem ha 25 év alatti hallgató akár halasztott tanulói jogviszonnyal, akkor is csak 25e a havi KATA.


"Kamara és iparűzési adó is ott van még mellette."


Ez igaz, de ezek minimális tételek, ráadásul nem havi szinten kell fizetni őket. Ha hónapra bontva leosztjuk a költségeket és főállású, teljes összegű KATA-sként, akkor 60 ezer körüli fix költséged van. Ez biciklis futárként is összerakható 3x8 óra alatt. Mellékállásúként meg nyilván a fele. Cserébe biztosítva vagy, nem kell extrán adózni, annyit dolgozol és vállalsz amennyit akarsz, ha csak heti 3 délutánt akarsz menni akkor annyit mész, ha 30*12 órát akkor meg annyit, ergo annyit dologzol és keresel amennyit akarsz, mert ez nem munkaviszony, nem is munkaviszonyra van kitalálva. Az a főállású pizzafutár céges robogóval minimálbér + jattért 8 órás állásban.



Aki meg ennyit se tud kitermelni az hagyja a fenébe az egészet.

2020. aug. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!