Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi helyzet vagy a...

A jelenlegi helyzet vagy a vegzettség az, ami megnehezíti számomra a munkakeresést?

Figyelt kérdés

Corvinuson Gazdálkodási és menedzsment alapszakon és Vezetés és szervezés mesterszakon végeztem elég magas eredménnyel, majd amellett csinálok egy nemzetközi kettős diplomát is, amelyhez szükségem lenne egy külföldi internshipre.


Ezzel szemben a valóság az, hogy január óta jelentkeztem elég sok cég, elég sok releváns gyakornoki és pályakezdő pozijára, viszont ha vissza is írtak, maximum a legelső szűrő interjúig jutottam el. Bár nem sok (kb 1 év) multis munkatapasztalatom van, illetve voltam vezetőségi tag diákszervezetben, angolul és németül felsőfokon, spanyolul pedig középfokon beszélek. (Első sorban nem ssc-s call center pozikra jelentkezek.)


Szerintetek mi miatt megy megis ilyen nehezen a jelentkezes?


1. Covid

2. Túl sok a jelentkező, helyieket preferálják?

3. Tapasztalat hiánya?


Köszi előre is a válaszokat!



2020. aug. 5. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2.
2020. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Corvinusos végzetttség nagyon jó így a 2. és a 3. pont illetve a 4. a személyed.
2020. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2., hat azert ez a ket diploma azert sajnos nem tul eros, nem ad szaktudast. Olyan, mint a muszaki teruleteken a muszaki menedzser: “oke, hogy diploma, de mire jo?”

Ebbol kifolyolag gyanitom, hogy megpalyazott poziciokra is hasonloan “tag” teruletrol erkezhetnek mas jelentkezok, tehat nincs kifejezetten szukseges szaktudas. Innentol kezdve a sok jelentkezobol akar a 2., akar a 3. opcio is lehetseges lehet.

2020. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor szerintem annyira specifikus manapsag egy-egy munkakör, hogy azt úgyis ott tanulomajd meg, és nem az egyetemen.
2020. aug. 5. 11:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Folyamatosan szintes tartod magad angolbol és németből?
2020. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen
2020. aug. 6. 00:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Az tok szuper, ha megy egyszerre mindkettő. Akkor szorgalmas vagy nagyon.
2020. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Felváltva gyakorlom, de persze úgy, hogy a kettő ne zavarjon be egyszerre.
2020. aug. 6. 01:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont igy tenyleg nem tudom hany ev tapasztalat kene, hogy egyaltalan hozzam szoljanak a cegek. Vagy 40 helyen fut már a jelentkezesem, business development, consulting pozik de folyamatosan csak visszautasitasba utkozom.
2020. aug. 6. 12:06
 10/10 anonim válasza:

Én ugyan csak 2.éves alapszakos hallgató vagyok,de tavaly nyáron 3 nap alatt megtaláltam a gyakornoki helyemet.

Idén májustól jelentkezek mindenféle céghez (ha 100hoz nem jelentkeztem,egyhez se).

Egyáltalán 1 hónap után jött össze egy interjú végre.

És múlt héten vett fel egy cég.

Szóval 3,5 hónap..

Sterintem a covid okozta válság az oka.

22L

2020. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!