Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme az életnek?...

Van értelme az életnek? Hogyan legyenek céljaim? Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, elsőéves egyetemista. Teljesen mélyponton vagyok. Úgy érzem sose lesz rendben az életem. Otthon lakom, kisváros, fullasztó környezet. Hálás vagyok, amiért van családom és meg is becsülöm őket, de higgyétek el, megfulladok már a kisvárosban, kezdek beleőrülni, környezetváltozásra van szükségem. Pesthez közel lakom, de úgy érzem be kéne költöznöm. Csakhogy egyetem mellett nehéz dolgozni, nem tudom mennyire érné meg azért kidolgozni a belemet, hogy fussa egy félszobára valami idegesítő diáktárssal. Meg mi lesz egyetem után? Büfészakon vagyok kb 0 előrelépési lehetőséggel. Azért választottam ezt a szakot, mert ez valamennyire érdekel, a komoly szakokhoz meg sem energiám, sem tehetségem, sem elhivatottságom nincs. De mit csinálok, ha lediplomázok? Élek ugyanúgy otthon és bejárok dolgozni minimálbérért? Irodában üldögélés lesz az életem? Csomó inspiráló ember van a környezetemben csodás karrierrel, de úgy érzem nekem sosem lesz. Nincs semmi, ami igazán érdekelne, vagy amiben igazán jó lennék. Mérhetetlenül elszomorít, hogy annyi az élet, hogy robotolunk, hogy kiszolgáljuk a rendszert és valami lyukban penészedve éljük le az életünket. Úgy szeretnék sikeres lenni, de ez sosem fog megtörténni, mert nem vagyok jó semmi különösben, vagy ha igen, ahhoz meg nincs akaraterőm. Lesz ez jobb valaha? Mit kéne tennem? Bipoláris vagyok, a mentális egészségem is teljesen tönkre van menve, de a fizikai is kezd már. Minden amim van, az annyi, hogy az átlagtól egy fokkal jobban nézek ki jobb napjaimon. Komolyan már azon is gondolkoztam, hogy talán el kéne tartatnom magam valakivel, mert é nem tudom megoldani az életemet. Tehetetlen szar vagyok. Ti mit csinálnátok a helyemben?

2020. aug. 6. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

"Úgy szeretnék sikeres lenni, de ez sosem fog megtörténni, mert nem vagyok jó semmi különösben, vagy ha igen, ahhoz meg nincs akaraterőm. Lesz ez jobb valaha?"


Ezzel a hozzáállással és a semmitől sajnos nem.


"Mit kéne tennem?"


Másképp gondolkodni. Kitűzni célokat. Megfogalmazni, hogy mit akarsz elérni az életben, mi érdekel, és milyen formában szeretnél pénzt keresni.


Nulladik lépés: az önostorozást és öngyalázást kérlek, fejezd be.

Utána gondolkozz el azon, hogy mit szeretnél csinálni a következő hat évtizedben.


Semmi sincs előre lefutva. Teljesen más pályát írtam le eddig, mint amit valaha elképzeltem, vagy amire az egykori képességeim alapján predesztinálva éreztem magam.


Neked is rengeteg lehetőséged van, de a hozzáállásodon kell változtatnod elsőként.


Igenis értékes vagy, igenis van, amiben különösebben jó vagy, és rengeteg mindent elérhetsz az életben, csak többet kell tenned érte, mint a nagy átlag.

2020. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De hogyan találom meg azt, amiben jó vagyok és érdekel is? A “menő” szakmákhoz sem eszem, sem pedig türelmem: jog kizárva, orvos kizárva, gazdaság is kb kizárva, vállalkozást sosem mernék csinálni, mert nem tudnám fenntartani és amúgy sincs ötletem. Hogy gazdagodnak meg az emberek? Hozzám hasonló tehetségtelenek is gyakran olyan szerencsések, jókor vannak jó helyen vagy nem is tudom. Hogy induljak el?
2020. aug. 6. 23:12
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

"De hogyan találom meg azt, amiben jó vagyok és érdekel is?"


Ha semmi ötleted sincs, akkor próbálkozással. Kezdj bele néhány dologba hobbiszinten, vagy nézz legalább videókat, és érezni fogod. Helyre fog puffanni egyszer.


Nemrég készítettem interjút egy híres lufihajtogatóval, aki közgazdászként végzett. Azért lett végül lufihajtogató, mert nem találtak ilyen embert egy rendezvényre, és valakinek bele kellett gyorsan tanulnia. :)


"Hogy gazdagodnak meg az emberek? Hozzám hasonló tehetségtelenek is gyakran olyan szerencsések, jókor vannak jó helyen vagy nem is tudom."


Hát nem így. A meggazdagodás mögött is a legtöbb esetben kitartó munka, rengeteg lemondás és bátorság van. A szerencsefaktor ilyen mértékben elhanyagolható, inkább csak adalék. Még senkire sem esett pénz csak azért, mert "jókor jó helyen volt", vagy ha igen, hát akkor az a művészet benne: jókor jó helyen lenni.


"vállalkozást sosem mernék csinálni, mert nem tudnám fenntartani és amúgy sincs ötletem."


Én is ezt hittem egykoron, aztán meg... az élet majd megcáfolja az elméleteidet, csak merj belevágni.

2020. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva félek is a munka világától. Félek, hogy kihasználnak, átvernek, nem becsülnek meg, szarba se vesznek. Nőként szerintem minden nehezebb egy kicsit. Tehetségtelen nőként meg pláne. Az lenne az egyetlen esélyem, ha összeszedek valami befolyásos palit?
2020. aug. 6. 23:22
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
A kitartó munka, lemondás, bátorság nem elég. Azt a lovat kell ütni, amelyik húz, nem feljebb tolni, hogy kelljen valakit a helyére keresni és még akkor ott vannak az unokahúgik, unokaöcsik, haver haverjának a haverja, ágyasok.
2020. aug. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

"A kitartó munka, lemondás, bátorság nem elég."


Dehogynem, főleg azért, mert a magyar társadalom túlnyomó része nem ilyen.


Kérdező, most már a nemed is kifogás? :(

2020. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
A munkának nincs értéke. A kapcsolatotok számítanak.
2020. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Te már elhatároztad, hogy kitartott leszel. Akkor tegyél ebbe energiát. Fogj egy pénzes pasit, potyogtass 4 gyereket, aztán egy életre meg vannak oldva a gondjaid. Ez legalább őszinte. Más nők azt hazudják maguknak is, hogy így teljesednek ki.
2020. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Ó, én is azt hittem, hogy ez a vállalkozósdi nekem nem menne, gyáva vagyok hozzá, honnan lenne nekem ügyfelem, nem tudnám fenntartani. 32 éves vagyok, 1 éve vállalkozó. Tavaly vettem egy nagy levegőt, és belevágtam. Ne egy nagy, jól menő céget képzelj el, egyszemélyes kis vállalkozás, amiben én dolgozom egyedül. Nem milliókért, de nagyon jó pénzem jön be havonta, amennyit sose kaptam volna alkalmazottként. Most már nem is kell ügyfelek után kajtatnom, jönnek maguktól. Ja, és nő vagyok, két kisgyerek anyukája, és így is sikerült.
2020. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van rosszabb az pedig a falu. Én örülnék ha kisvárosban laknék..
2020. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!