Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most a járványidőszakban ti...

Most a járványidőszakban ti HR-esek hogyan visoznyultok a külföldi munkavállalókhoz?

Figyelt kérdés

Kicsit forditott logikas a kerdesem. Most végeztem a Corvinuson Vezetes es szervezes mesteren es kulfoldon szeretnek szakmai gyakorlatot csinalni. Szerenvsere megnyertem hozza egy osztondijat is, igy a lakhatas is meglenne. Viszont hiaba adtam be vagy 40-50 helyre a jelentkezesem, 6 hónap alatt 3 interjum volt, azok is csak ismerkedo, screening interjuk. Egyetem alatt nem dolgoztam, elotte voltam egy evig gyakornok egy nevesebb multinal, angolul es nemetul felsőfokon beszelek, illetve spanyolul es portugalul is kozepfokon. Diakszervezetben is voltam vezetosegi tag, es a diplomam is kivalo. Ehhez képest megis azt tapasztalom, hogy a cegek 2-3 het varakozasnutan visszadobjak a jelentkezesem, persze 0 indoklassal, de azert remelik, hogy meg hallanak felolem.


Kivancsi vagyok, hogy ha mostanaban egy kulfolditol kaptok jelentkezest, akkor inkabb preferaljatok a magyar munkavallalokat, legyen az barmennyire is tapasztalt? Vajon a Covid miatti bizonytalansag allhat itt a hatterben, esetleg mas jobban matchcsel a pozival, vagy tobb a tapasztalata? Sajnos mindig olyan szukszavu visszajelzest kapok, amibol nehez ezt eldonteni.



2020. aug. 9. 13:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötekedésből, de ahogy fogalmazol nem csodálnám, ha már a motivációs levél első bekezdésénél elvéreznél. Nagyon modorosan fogalmazol...
2020. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Melyik része az ami nem tetszik? Egyébként a legtöbb helyre csak CV kell. ;)
2020. aug. 9. 14:04
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok HR-es de ezek jutnak eszembe:


(1) A Corvinus Nyugat-Európában egy nevenincs egyetem.


(2) A vezszerv nagyságrendileg nulla azaz 0 hasznosítható tudást ad.


(3) Kitudja, hogy egyáltalán kitudsz-e később költözni ha felvesznek de pár hét múlva a második hullám miatt lezárják a határokat megint.

2020. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
+1: Attól mert nem írják oda, hogy motivációs levél is kell, attól még ajánlott küldeni egyet.
2020. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nagyon cégfüggő. Simán volt, aki anélkül is megkeresett. Volt ahol meg az se volt elég, egy elsőkörös interjúhoz.


#3 szerintem önmagábal a vezszervvel nem lenne gond, sokan elhelyezkednek vele tanácsadóként, projektvezetőként.. Bár nem gondolná az ember, de a Corvinuson ez az egyedüli nemzetközileg is értékelt képzése a FT szerint.. Mondjuk ez szomorú, de hát kis ország vagyunk, és van hova fejlődnie az oktatásnak. 😂 Aki ismerősöm most kezdett itthon, egytől egyig remote-ban tolja, és lehet idén már nem is lesznek az irodában.


Ezért vagyok kivancsi egy HR-es velemenyere, hogy egy kulfoldi munkavallalot szivesen vesznek-e most figyelembe vagy sem.

2020. aug. 9. 14:16
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Egy HR-es véleménye nem feltétlenül annyira jó itt. Mert aki Magyarországra jön expat-ként értelmiségi munkát végezni, azt valszeg tárt karokkal fogadják Pesten. Főleg mivel ha expat-kodik akkor valszeg jónevű nyugati egyetemen végzett.


Viszont te nyugaton egy gyenge egyetemről jövő kelet-európai leszel.


Nagyon nem ugyanaz a leosztás. Gondolom látod te is.


Talán inkább a célországodban élő magyarokkal kellene felvenned a kapcsolatot. Pl. Facebook-csoportokban.

2020. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nekem most egy perui ismerosom van, aki itt talalt munkat. Ott inkabb a tapadztalat jatszhatott, mint a kepzes.
2020. aug. 9. 14:24
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
A 7 évnyi svájci tapasztalatom alapján... Ha K európai vagy mindig kicsit lejjebbről indulsz mint a nyugatiak. Amikor kijöttem senior voltam 10 év magyar tapasztalattal, szart se ért, azért vették fel egy kvázi junior pozira mert értettem egy speciális technológiához. Pályakezdőként szerintem nem nagyon van esély, pár év tapasztalat kelleni fog.
2020. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De gondolom te alapbol senior pozira jelentkeztél. En főkent gyakornoki, illetve palyakezdo pozikat nezek. Viszont a verseny eleg nagy.
2020. aug. 9. 15:01
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos handicap-pel indulsz.

Szerintem engedd el, nem fogsz bejutni és csak az időd pazarlod.


Majd ha összeszedtél Pesten egy jónevű multinál pár év tapasztalatot, kérd meg hogy küldjenek ki az anyacéghez vagy egy külföldi fióktelepre. Úgy lesz esélyed normális helyre kijutni.


Így csak az időd pazarlod most.


Sajnálom.

2020. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!