Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért dobálják ki egy év...

Miért dobálják ki egy év leteltével a telekommunikációs cégek üzleteiből a munkavállalókat?

Figyelt kérdés

Sokszor próbáltam már tel.kom.os cégekhez eladónak jelentkezni és az alábbiakat tapasztaltam:


UPC: egyszer brahiból jelentkeztem D2D pozícióba hozzájuk mert a környékemen még soha nem írták ki, hogy valamelyik üzletükbe keresnének valakit. Elmentem és a megbeszélés alatt valahogy az üzleti eladói munkakörre tereltem a szót, mire a pályáztató benyögte, hogy "az nem magának való". Hirtelen erre nem tudtam mit mondani, mondtam, hogy oké. Vége lett a megbeszélésnek és a közelben lévő üzletbe benéztem, és elkerekedett a szemem, mert megértettem mire célozhatott a tag. Csak 35+os nőket lehetett látni a pultok mögött. Ez nemi diszkrimináció lenne?


Vodafone: innen még választ sem kaptam soha, helyette több év alatt többször is kitöltöttem a számomra teljesen bugyuta és korlátok közé szorítónak tűnő előszűrő tesztjüket. Azóta sem tudom, hogy a sok jónak tűnő válasz közül melyek azok amik a csapatuk tagjává tehettek volna.


Telekom: velük kapcsolatban olyan érzésem van, hogy ide csak 25 éven alulit vesznek fel az üzletbe és ha beválnak, akkor maradhatnak amíg akarnak. Én meg már elmúltam 25 amikor először jelentkeztem hozzájuk.


Telenor: Az ún. flagship üzleteikbe a bejutás totál lehetetlennek tűnik. Vagy mozgássérültnek vagy enyhén autistának kell lenni ahhoz, hogy bejuthasson olyan helyre az ember. És ezt nem sértésből írom! Jártam már többen is, és majdnem mindegyik helyen volt egy olyan munkatársuk akinek valamilyen látható problémája volt.


A nem flagship, hanem csak partner üzletükbe egyszer majdnem felvettek! Nagyon érdekes a sztori! Megkérdezték ugyanis, hogy mik a hosszabb távú terveim, mire mondtam, hogy szeretnék eladó lenni, de ha úgy alakulna, akkor kellő idő elteltével szívesen ugranék feljebb, akár a központba is dolgozni. Mire majdnem kiröhögtek, hogy ne is álmodjak arról, hogy az adott üzlet esetleges üzletvezetői pozícióján kívül bármilyen másik munkakörbe átkerülhetnék a cégen belül. Ez akkor annyira rosszul esett, hogy azt mondtam, hogy akkor köszönjünk el egymástól.


Az évekkel későbbi csattanó: egy netes ismerősöm pont náluk dolgozott ugyanilyen eladói munkakörben és 1-2 évvel ezelőtt átvették a telenor házba, ahol valamilyen teljesen más munkakörben dolgozhat, azért mert nagyon jól dolgozott eladóként! Na most akkor ilyenkor mi van?


Miért jó az, hogy olyanokat vesznek fel az üzleteikbe, akik egy-két év után nagy eséllyel dobbantanak, míg azokat, akik konkrét karrier céllal rendelkeznek magasról lszarják?



2020. aug. 11. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert 1-2 év után már elég tapasztaltak lennének ahhoz, hogy feljebb lépjenek, vagy bért kellene emelni. Ilyenkor felvesznek újakat, és inkább betanítják őket, nekik jár a ,,kezdő'' bér, ami a végleges bér is marad a 1. vagy 2. év végén, amikor elküldik őket. A magasabb beosztásban féltik a helyüket, nem szeretik ha valaki ambíciózus az előrelépést illetően, még a végén ,,szerencsével'' jár. Vannak kivételek persze, de a legtöbb ilyen területen ez megy.
2020. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez multiknál így megy, 1-2 év után dobbant az ember vagy feljebb lép. Főleg a front office-t lehet ennyi idő alatt bőven megunni, mert sok a hülye. Az emberek, akik a szig számukat sem tudják elmondani, hanem azt mondják, hogy 123456 hóemberbetű létrabetű (BA), /megtörtént eset/, de a legújabb ájfón az kell neki 50 év részletre. Azért ebben ki lehet égni.
2020. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a diginél bankolok és ott is csak 35+os MILf-ek vannak
2020. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!