Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik állast lenne érdemes...

Melyik állast lenne érdemes választani?

Figyelt kérdés

Friss diplomás vagyok, de egyelőre diákmunkát keresek, pénzt szeretnék gyűjteni.

Most van 2 lehetőségem, de nem tudom melyiket válasszam.

Az egyik egy kávézó, még nem tudom mennyit fizetne, de már jövőhéten lehetne kezdeni (nincs vendéglátás tapasztalatom)

A másik egy gyár, 3 műszak, ami nem zavarna, és biztosan tudom hogy kb 200.000-t fizet egy hónapra. A probléma az, hogy az csak jövő hónapban indul.


Ti melyiket választanátok?


2020. aug. 12. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Uuuu de miért nem akarsz elmenni diplomaddal dolgozni?


Őszintén szólva egyiket sem ugyanis mindkettő a rémálmom lenne de ez én vagyok nyilván.


Egyébként ha nagyon muszáj akkor a vendéglátás. Ugyanis a három műszak kicsinálja az embert.


26N

2020. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
Ezekért nem kellett volna diploma.Dolgoztam vendéglátosként is, meg fizika melosként is.A kávézó fizetés biztos kevesebb,de ott is kell talpalni,ünnep,vasárnap.A 3 müszak, aki nem csinálta annak halál.Az éjszakét nem mindenki birja és aludni sem olyan nappal.Én a helyedben a kv st választanám.Persze adottság,nem ismerlek.
2020. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem olyan munkát keresel ami kötődik a Diplomahoz, ha már olyan szerencsés Vagy h neked megadatott a lehetőség
2020. aug. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha most nem a diplomádhoz kapcsolódóab dolgozol, akkor később nehezebb lesz. Keress gyakornoki munkát. Az talán van most is.
2020. aug. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Kávézóban nulláról betanítanának (lásd: customer service, italok elkészítése, gépek kezelèse, karbantartása stb.)? Vendégeket, pörgést hogy bírod? Nyelvismeret (angol) mennyire megy?


Ha soha nem vendéglátóztál még életedben, akkor azt nem feltétlen ajánlom neked. Hidd el, nem egyszerű ez a szakma. A fizetésről annyit, hogy nincs igaza a #2-es válaszolónak, mert a barista fizetések ma már igen vonzóak (persze, meg is kell érte keményen dolgozni). Nekem vidéki kávézóban volt nettó 1000 ft az óra béren + a teljes jatt (ami jobb napokon lehetett a napi bér 100% is akár).


A gyár ehhez képest kevésbbé megterhelő (ott is dolgoztam egy ideig). Kevesebb az elvárás és könnyen bele lehet fásulni.

2020. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!