Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági szakok nem valók...

Gazdasági szakok nem valók extrém introvertált embernek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 01:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Butaság
2020. aug. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem. Én nem extrém módon, de enyhén introvertált vagyok, abból indulok ki, hogy nekem nem annyira kellemes dolog a kapcsolatépítés, még ha balamennyire csinálom is, gazdasági területeken viszont elsődleges. Olyan közgazdász munka pedig nem sok van, ahol elvagy valaminek az elemzésében, és viszonylag kevés az emberi interakció, ami van, arra meg nem igazán ad megfelelő matematikai alapot a közgazdász képzés, nem véletlen, hogy matematikusok, fizikusok csinálják.
2020. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem továbbra is butaság, extrémen intro vagyok, mégis gazdasági szakot tanulok. Azért életképtelennek nem kell lenni.
2020. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát a kereskedelem és marketing vagy a turizmus és vendéglátás valóban nem full kapcsolatépítésre képteleneknek való. De pénzügy és számvitel szakon pl. biztos vannak olyan képzések, amivel elhelyezkedve pl. gazdasági elemzőként egyes helyeken nem kell emberekkel sokat kommunikálni.
2020. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

3:

Tanulsz, de még nem dolgozol gazdasági területen. Tehát még egyáltalán nem releváns a véleményed.


4:

Dehogynem. A gazdasági elemző sem valami elszigetelt, elefántcsont toronyban ülő valaki. Ezeket nagy multiknál csinálják, sok emberrel kommunikálva.

2020. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

# 5:


Nyilván nem, nem is azt írtam, hogy egyáltalán nem kell, de nálunk is van olyan elemzői munkakör, ahol kb a munkatársaival kommunikál, mert egész nap cégeket elemez, mérlegadatok alapján.

2020. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Az élet sem való extrém introvertált embereknek, ha nem képesek másokkal szóba elegyedni és legalább a munkaidő alatt annyit egyeztetni a kollégákkal, hogy mi a közös feladat/projekt, vagy egyetem alatt a közös feladatokat megoldani.
2020. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Most akkor döntsük el, hogy egy extrémen introvertált emberről van szó, aki normálisan képes kommunikálni emberekkel, és elvégezni a munkáját, ami akár kapcsolatépítéssel is jár, maximum nem szívesen teszi és lefárasztja. Vagy egy szociális fóbiával rendelkező emberről van szó, aki komolyan életképtelen ehhez.
2020. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szociális fóbiát ért alatta a kérdezö.
2020. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én nem tudok kommunikálni és kapcsolatokat építeni. 20 éves vagyok, de még soha egyetlen barátom nem volt, képtelen vagyok barátság kialakítására is.

Gazdasági szakoknál meg tényleg fontos a kapcsolatépítés meg talpraesettség.. Nekem az is stresszt okoz, ha a boltban beszélni kell az eladóval

2020. aug. 23. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!