Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún miért visszatets...

Állásinterjún miért visszatetsző ha nem ahhoz szabom a béralkut mi a munka maga, hanem ahhoz mennyiből lehet megélni egy nagyvárosban minimálisan?

Figyelt kérdés

Vagyis ha nem azzal indoklom a béralkun az általam megjelölt összeget hogy milyen végzettségem van meg X év tapasztalatom, hanem azzal hogy Bp-en élek egy drága nagyvárosban, az élelmiszerárak, az ingatlanárak stb az egekbne minden drágul, drága az élet és kell egy X összeg a minimális létfenntartáshoz is. Vagyis nem azért kérek X ft--ot mert akkora ász vagyok, hanem azért mert ennyiből tudok megélni.

A boltban se azt kérdezik mit dolgozom és nem ahhoz szabják a krumpli árát, hanem egy ára a van a krumplinak a 8 elemis és az akadémiai nagydoktor számára is.


De ez állásinterjún miért annyira visszatetsző megütközést keltő? Hogy én kimondom, hogy nem a cég két szép szeméért jövök ide dolgozni, hanem azért mert ebből fogok megélni amit itt kapok és ehhez bizony kell egy X összeg alsó hangon is.

Lévén nem a kukából akarok étkezni pl.

Meg a bérlet meg a villanyszámla meg a net-egyik se épp egy luxus dolog.


2020. aug. 27. 10:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%

Sokan így teszik, viszont nem mondják ki.


Én vidékről váltottam Budapestre.Egyből bruttó 610 ezerrel indítottam.Faragni akartak belőle, de nem hagytam.Végül egy másik budapesti cég megadta a kívánt bért.



Azért, mert ennyi kell,hogy egyedülállóként egy lakást fenn tudjak tartani, enni, sportolni, ruházkodni...stb

2020. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Azért, mert ennyi kell,hogy egyedülállóként egy lakást fenn tudjak tartani, enni, sportolni, ruházkodni...stb"


És erre mondják a "nagyon okosok" meg a főnökök vezetők hogy ez a te egyéni nyomorod. Oldd meg....

nem ezt mondják talán?


Meg aztán sportolni? Hát micsoda úri huncutság ez..... hát mikor akarsz te sportolni? Elvégre látástól mikulásig benn leszel a cégnél! nem lesz neked időd arra!!

2020. aug. 27. 11:03
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

2#


Igen, de nem szoktuk kimondani ezt állásinterjún.


Bruttó 610 az ár punktum, ha nem jó keressenek mást.

2020. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

A boltban a krumplinak TE vagy a megfelelö az állásinterjúnál, ott a krumpli minösége (végzettséged) meg a kereslet (a többi pályázó, illetve munkakör) szabja meg a krumpli árát!


Az senkit nem érdekel egyetlen munkahelyen sem, hogy te mennyiböl tudsz megélni, öket csak az érdekli, milyen munkát végzel, azért fizetnek.

2020. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kérdező az alapítványi suliban úgyis bértábla alapján fizetnek, tessék nem vergődni.
2020. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

Érvelni tudni kell.

Ahogy leírták előttem, ha bemész a boltba és ott a krumpli 500Ft-ért, akkor nem azt akarod hallani, hogy jajj drága bérelni a boltot, ha nem adom 500-ért éhenhalok. Vedd már meg légyszíves.

Mindjárt más, ha úgy adják elő, hogy igen kicsit drága, de ez egy nagyon jó krumpli ilyet máshol nem kapsz.


Az eredmény ugyanaz, a körítés más.

2020. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%
Ott akarod hagyni az alapítványi iskolát?
2020. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert senkit nem érdekel, hogy te milyen módon, milyen életvitelt folytatsz és mennyiért.

A munkáltatót egy dolog érdekli, az adott munkát mennyiért lehet elvégeztetni. Az a te magánügyed, hogyan osztod be a pénzed.

2020. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

“Kerek szepen havi harommilliot, mert Porsche-t akarok venni, k*rvazni jarok Szijjartoval a yachtomra minden hetvegen”


Elegge fura lenne.

2020. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"Elegge fura lenne.'"



És az is fura lenne ha kérek 250 bruttót ami olyan 166.000 nettó hogy legalább a rezsi bérlet kifizetése után párizsis zsömlére fussa????


Az is furcsa lenne? Mert még annyit se akartak adni!

Ez is furcsa??

2020. aug. 27. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!