Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet a bérigényem?

Mennyi lehet a bérigényem?

Figyelt kérdés

Pozíció: villamosmérnök tervező (irányítástechnika terület)

Végzettség: villamosmérnök Bsc

Tapasztalat: nincs, pályakezdő vagyok. Különösebb ismeretekkel nem rendelkezem, amik relevánsak lennének.

Nyelvtudás: alapszintű angol és német nyelvtudásom van, tehát egyszerűbb szövegeket megértek, de idegennyelvű emberekkel még nem megy a folyékony kommunikácó, de ez a munka tekintetében nem is kell.

A cég: közepes méretű magyar cég, akik főleg belföldre dolgoznak.

Helyszín: Vidék, de nem a legelmaradottabb országész, közepesen fejlett régió.


Kicsit bizonytalan vagyok a bért tekintve. Egyrészt azt olvasom és látom, hogy nagyon keresett a szakma, sok az álláshírdetés, és itt gyakorin is mindenki ezt javasolja. Másrészt viszont azt is olvasom, hogy pályakezdőként, speciális szakmai ismeretek nélkül nehezebb az elhelyezkedés.


Azért (is) lenne fontos számomra ez a munkahely, mert mindenben nekem valónak tűnik ( kétkörös interjú van, az elsőn már túl vagyok), illetve elérhető távolságon belül van, így nem kellene költöznöm, albérletet fizetnem (a környéken más lehetőség nem sok van, pláne, ami szakmailag is kielégítő lenne). Na és éppen ezért, meg mivel pályakezdő vagyok, a bér annyira nem számít most nálam, de nyilván azt sem szeretném, hogy ne legyek megfizetve. Nem tudom, hogy a koronavírus most mennyire játszik közbe a bértárgyalásba, de a cég anyagilag jól áll, elvileg megrendeléseket vonnak vissza szakemberhiány miatt.



2020. aug. 27. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Mi pályakezdo villamosmernokoket bruttó 400-500 ezer forint körül veszünk fel, Budapesten.
2020. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem írj be 500 bruttót.

Tuti megadják, egynek jó

Pár év múlva lesz az bruttó 900 is.

2020. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

A munkáltató fejével gondolkozva:


Az első 3-4 hónapban nem fogsz semmilyen hasznot hajtani, csak viszed a pénzt. Utána esetleg kitermeled a saját béred a következő fél évben, és majd csak utána fogsz hasznot hajtani, ha tényleg értesz ahhoz amit vállalsz.

Nade, mi van, ha egy év múlva úgy döntesz, hogy inkább mégis máshol dolgoznál? Bukó...



Szóval én munkáltatóként vagy alacsony bérrel vennélek fel, és majd egy, másfél év múlva kezdeném ezt rendezni attól függően, h hogy váltál be, vagy adnék magasabb bért, de határozott idejű (mondjuk 3év) szerződéssel. Ez utóbbit csak a próbaidő után, ha az alatt jól teljesítesz.


Szóval én nem kérnék sokat a helyedben, ha kell az állás. Mondjuk Br 350...

2020. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk pld kifejezetten hátrány, ha valaki alacsony bért ír be, ezzel mintegy leertekeli magát,így a munkáltató is elbizonytalanodik.

Másrészt nagy szívás, ha később kiderul, hogy az ugyancsak kezdő ugyanolyan munkakörben dolgozó kolléga pld 100 ezer nettóval többet keres, és ezt utólag már senki sem fogja neked kompenzálni, ez így marad. Akkor meg ez lesz a tüske benned.


Mivel nem főváros, nyugodtan írj be egy 420-450 bruttót.

2020. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát, nem tudom, Kérdező, jó leszel te oda? Mi az a BSC? Egy kis matek, egy kis testnevelés, egy kis szakmai alapozás, Ohm törvény egyenáramon. A témához semmi nem fűz, nem bütyköltél vele kiskorod óta, satöbbi. Legalábbis nem írtál ilyent. Legalább lelkileg hajlandó vagy egy (kettő) év alatt feltupírozni magadat az MSC szintjére? Milyen irányítástechnika? Ahhoz értesz, amit irányítástechnikáznak? Ha ahhoz se, akkor sok lelkierő kell.
2020. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

3.


Látszik, hogy lövésed nincs semmiről.

2020. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Elnéztetek valamit.


"Végzettség: villamosmérnök Bsc"


Ez csak fősulis 3 éves képzés. Sima technikusival ér fel. Munkatapsztalat sincs, nyelvet sem beszél....


nettó 140

2020. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

"nettó 140"



Itt a másik bohóc:D

Jól gondolom, hogy neked még diplomád sincs?

2020. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Úristen ennyi baromságot... Az első válasz korrekt, arra hallgass.
2020. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!