Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerű, gyári betanított...

Egyszerű, gyári betanított munkásként mennyire közelítik meg a magyar fizetések a félmilliót?

Figyelt kérdés

Kérlek, a lekezeléstől tartózkodjatok!

Bizonyára többre lennék hívatott, de számtalan lelki sérülés ért az utóbbi időben, ennek okán 1-2 évig feltétlenül szeretnék nyugodt, stressz- és felelősségmentes munkát végezni.


Szombathely mellett élek, a lakásomtól 25 percnyire, Stainberg- Dörfl-ben kaptam egy üzembe állásajánlatot.

Gyakorlatilag minimálbér (1250€), 13-14. havi az osztrák szabályoknak megfelelően, üzemanyagtámogatás és opcionális, illetve alkalmankémt kötelező túlóra.

Ez forintosítva és átlagot kalkulálva, megközelítőleg 500-550 000 forint/hó nettó.


Nyilván, az ember szívesebben dolgozik hazai környezetben, Szombathely és környéke fejlett iparral bír, ezáltal lehetőségek végtelenszámra vannak.


Ha csak 350 000 forint környékét meg lehet keresni itthon "kézbe", akkor inkább maradnék.

Ez mennyire reális elvárás itthon, ebben a pozícióban?

Hallottam olyan pletykákat, hogy Sopronkövesden, vagy éppen Győrben, az Audiban 300-at azért mindenki eltesz, ez reális? A szombathelyi helyzetre is vonatkoztatható?



2020. aug. 28. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Bizonyos hónapokban lehet reális a nettó 300-400 közötti összeg egy operátornak, pl amikor bónusz fizetés van, vagy vmilyen egyéb pótlék egyösszegű kifizetése. Egy átlagos havibér betanított munkásra nézve kb. nettó 150-250 ezer között van vhol attól függően milyen cégről beszélünk. A félmillió az abszolút irreális.


Lesznek persze, akik lehurrogják ezt és azt mondják, hogy van ilyen, de ezen az oldalon mindeki nulla munkával keresi a nagy pénzt, de a valóság azért más.

2020. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ennek fényében marad Ausztria.

100-150 ezer forintról lemond az ember némi plusz komfortért, de a fizetés feléről azért nem.


Habár jobban belegondolva, lényegében csak magyar rendszámú autók voltak a parkolóban, úgyhogy nem feltétlenül fogok nagy differenciát érezni.

2020. aug. 28. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem mész el építkezésre segédmunkásnak? Abból megvan simán
2020. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem annál kényelmesebb, lazább és stresszmentesebb a gyári meló.
2020. aug. 28. 23:51
 5/8 A kérdező kommentje:

Ráadásul az építőipari segédmunkás vélhetően feketén menne, így meg színtiszta bejelentésem van osztrák tb-vel, szabadsággal, stb.

Ahhoz képest nem rossz az a félmillió, Magyarországon alig kerestem többet középvezetőként.

2020. aug. 29. 00:13
 6/8 A kérdező kommentje:
De - mint említettem - nem az anyagiakon van a hangsúly, azt szívesen áldoznám egy mértékig a nyugalom oltárán.
2020. aug. 29. 00:15
 7/8 anonim ***** válasza:
nem közleííik
2020. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Azért jár ki a lakosság nagy része oda dolgozni a határmenti településekről.
2020. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!