Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség ha egy gyárban...

Mi a különbség ha egy gyárban nem saját állományba hanem külső közvetítő cég által veszik fel? És mennyi idő után lehet kérni hogy saját állományba kerüljön az ember?

Figyelt kérdés
2020. aug. 31. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Kérni bármikor lehet. Amúgy miért nem a gyárban érdeklődsz?
2020. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt így nem lehet megmondani. Én dolgoztam olyan helyen ahol a külsős többet kapott mint a céges. Van ahol meg a cégesnek jobb. Kérni ilyet nem lehet. Pont az a lényege hogy a cég bármikor kidobhat nagyon könnyen ha nem kellesz. Ha sokáig vagy ott és jó vagy akkor lehet atvesznek egy idő után cégesnek.
2020. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Ha alvállalkozó dolgoztat általában sok pénzt lehúz attól akit alkalmaz és nem tudod hogy a gyár, cég pontosan mennyit fizet érted és milyen egyéb dolgok járnak még, mert lehet a bérleted árát, a kafetériát vagy bármit az alvállakozó lehúz rólad..
2020. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előnye talán nincs is...

Hátrány:

-leépítéskor első vagy,

-1 évnél kevesebb munkaviszony esetén 15 nap a felmondási idő,

-nincs pl. 5 évenként jutalom.


Én is voltam külsős, a kölcsönvevő teljesen kihasználta az 5 évet, többszöri kérésemre sem vett át addig, még lehetősége volt kölcsönvettként alkalmazni.

Most már saját állományú vagyok, de csak azért, mert törvényileg máshogy nem megoldható a foglalkoztatásom.

2020. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!