Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek ha a szakmámban...

Mit tehetek ha a szakmámban nem találok munkát és operátori melóban ragadtam?

Figyelt kérdés
Középsuli után logisztikai OKJ-t és fotós tanfolyamot végeztem. Kb fél év keresés után operátori pozícióra jelentkeztem, hogy amíg rendes munkát keresek addig ne teljenek semmittevéssel a napjaim. Azóta egy év keresés után még egy logisztikával vagy fotózással/képszerkesztéssel kapcsolatos állásinterjúra se hívtak be és a jelenlegi munkám már lassan az egészségemre megy miközben minimálbért fizetnek. Gondolkoztam továbbtanuláson, viszont a matematika és a reál szakok viszonylag távol állnak tőlem, a humán szakokról meg csak azt hallom, hogy diplomát szerezni belőlük idő és pénzpazarlás. Mitévő legyek?

2020. szept. 1. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem egyszerű a mai világban... Nem tudom az ország melyik részén laksz? Ha munkahely szempontjából nem túl előnyös helyen akkor talán jó ötlet lehet egy nagyvárosba költözni. Logisztikust szerintem keresnek sok helyre pedig.


Egyébként én is logisztikát tanulok most bár egyetemen (ellátásilánc menedzsment) pont azért mert abban bízom hogy ezzel jó helyen lehet. Bár nem egyszerű mondom de sokat számít merre laksz.


26N

2020. szept. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanulj valami újat
2020. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fotósként most ne számíts állásinterjúra. Jelenleg a profi fotósoknak sincs mit fényképezniük 1-2 portréfotón kívül. Nemrég hallottam podcastben egy fotóst, aki volt hogy 3 hónapra New York-ba ment ki fotózni, most a Netpincérnek bicós futárkodik...
2020. szept. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A logisztikával lenne érdemes nyomulni, a fotózás most tényleg halott ügy.
2020. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy év nem olyan hosszú idő. Nem mondanám, hogy ottragadtál volna. Vannak, akiknek évek után sikerül kitörni a gyári melóból.

A logisztika szerintem is jó irány lehet. Továbbtanulás helyett én a nyelvtudást próbálnám fejleszteni. Műszakolás mellett az amúgy is könnyebben kivitelezhető. (Magántanárral vagy otthoni tanulással nem kell kötött időrendhez igazodnod.)

2020. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a logisztikával mindenképp sokkal jobb esélyeid vannak, de a továbbtanulás sosem árt, főleg a nyelvtudás nagyon hasznos. illetve, ha még nincs jogsid, szerezz, esetleg teherautóra, targoncára is, ezek mind hasznosak lehetnek bekerülni egy jó céghez, aztán cégen belül lehet magasabb, szakirányúbb helyekre tovább pályázni. persze ehhez kell egy agilis mentalitás is, mert ha csak ülsz a pozíciódban és nem keresed a lehetőségeket, akkor meglátni sem fogod őket sehol.


a fotózás teljesen máshogy működik, mint a legtöbb klasszikus szakma. nem igazán jellemző a főállású fotós, mindig is inkább kisvállalkozás jelleggel csinálták, maguknak keresik a fotósok a megbízásokat, ügyfeleket. emiatt állás interjú sem igazán jellemző, hisz nincs nagyon klasszikus állás. ahol van, ott se nagyon interjúznak, mert ha üresedés van, általában már a munkája ismeretében hívnak oda valakit.

persze vannak azért főállású fotósok is, de nem sok helyen és ott általában megvan, hogy ki csinálja, sőt ha ő elmegy, akkor már a helyére is van egy tucat jelentkező.

emellé viszont iszonyatosan túltelített a fotós piac, mert ma már mindenki fotózik. az, hogy esetleg iskolát is végzett sem feltétlenül jelent semmit, mert sokan még így sem tudnak semmit a fotózásról - aminek jó ismérve, hogy te sem tudod egy suli elvégzése után sem, hogy működik a fotózás világa. úgyhogy ahol van is állás (meg interjú), oda szinte végtelen számban jelentkeznek fotósok, a rengeteg jelentkező közül meg nagyon nehéz válogatni, pláne igazán jót találni, ami megint abba az irányba tereli a cégeket, hogy inkább olyan fotósok közt válogassanak, akiket már ismernek, esetleg dolgoztak is vele, vagy legalább valaki ajánlja nekik, így már tudnak valamit róla és nem egy totál ismeretlenről kell megítélniük, hogy vajon az adott munkára jó lesz-e vagy sem.

2020. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!