Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliség és depresszió?

Munkanélküliség és depresszió?

Figyelt kérdés
Lassan majdnem egy éve nem találok munkát, hiába keresek ezer helyen, abból kb pár hív vissza és a szokásos majd értesítünk szöveg hangzik el interjún. Pénzem sincs nagyon, családomnak is tartozok, már nagyon szeretnék dolgozni, de lassan a feladásnál vagyok. Néha sajnos beüt a depressszó is, ami miatt kb. egész nap alszok, álmos vagyok, semmihez nincs kedvem. Első munkahelyem volt a legjobb olyan 2017ben, mert ott tényleg szerettem a kollégákat és ők is engem, mivel kevesen voltunk így gyorsan egymásra hangolódtunk. Azt ott hagytam, mert idővel besokaltam a munka miatt, rájöttem nem nekem való és elkezdtem az érettségit ami sikerült is a matek kivételével. Szóval egészen szép eredményt értem el ott. Mit tegyek, hogy ne uralkodjon el jobban ez a depresszió, magány, kedvtelenség munkahiány miatt? Pénzhiány miatt is vásárolni se tudok menni, kellene jó pár dolog ami fontos lenne de nem megy még. Mi a francot csináljak, hogy találjak végre egy jó munkahelyet ahol sokáig maradhatok? árufeltöltést nem nekem találták ki, mert utálom az embereket főleg a vásárlókat, pénztárkodás nem menne, mert nem értek a számokhoz és leblokkolnék hiába van ott újfajta péntárgép, gyári munkákat próbáltam, de egy próbanap erejére felhívtak azt ennyi volt, pedig van 3 éves gyári tapasztalatom gyakorlaton. Továbbtanulás jelenleg nekem nem megengedett, mert ahhoz kéne pénz ami sajnos nincs. Ki van még hasonló helyzetben? 23L

2020. szept. 3. 19:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
28%
Pest és környéke esetleg?
2020. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Takarítónőket folyamatosan keresnek
2020. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
65%

"elkezdtem az érettségit ami sikerült is a matek kivételével. Szóval egészen szép eredményt értem el ott."


- ez azt jelenti máshogyan fogalmazva, hogy 23 évesen NINCS érettségid, mert a matek nem sikerült?


Akkor ez nem szép eredmény, hanem kudarc, ami miatt egész életedben szopóágon leszel amíg ez így marad, mindenféle gané, átverős munkahelyekkel. Pedig már érettségije is van mindenkinek manapság, így ez se jelentene túl sokat, de akinek még az sincs, az mindig a legalját kapja.

Erre készülj fel.

2020. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
10%
Hát azért valami munka biztos akarna, föleg hogy egy lánynak sokkal több lehetőség van. Írd be mondjuk google lányoknak munka érettségivel, még fiúknak munka érettségivel. Lesz különbség nem is kicsi.
2020. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
84%
:D Utolsó! Miből gondolod, hogy egy érettségizettet nem akarnak átverni? Én 3. hónapja keresek munkát és kb. 70 helyről 3ra hívtak be, abból egy olyan ami 8 órás de csak 4 órában hajlandóak behívni, a másik kettőt meg hagyjuk, gyalázatos bér itt Bp.-en. Érettségivel sem találsz jobbat, mint 8 ált.-al mert nincs mellé minimum egy középfokú nyelvismereted és valami pénzügyi vagy mittudom én milyen szakmád amiben minimum van 1 éves gyakorlatod, ha ez nincs meg akkor ugyan úgy sz.ophatsz! És a csi,cska munkákhoz is már protekció kell, akár mennyire hihetetlen a takarításhoz is az ismerős ismerősét viszik be.
2020. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
77%
5ös vagyok, 3asnak írtam, csak a 4es beelőzött :D
2020. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
27%
Meg azért egy lánynak még érettségi nélkül is sokkal több lehetőség van. Fiúknak max gyár egy lánynak meg ott egy csomó minden.
2020. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
lehet rosszul fogalmaztam nincs érettségim mivel a matek nem sikerult, de hozzám képest nem gondoltam volna hogy 1 tantágy kellene még hozzá. :D. egy általánosom van meg egy szakmám ami nem viszi sokra..
2020. szept. 3. 21:57
 9/40 anonim ***** válasza:
80%
Csináld meg a húgom is ilyen mint te, vagy valami hasonló. Az se munka hőse, nem is akar. Na mindegy ő is matekból bukott az érettségin, annyiszor ment neki hogy egyszer csak meglett. Az se mindegy melyik iskola. Mondjuk anyám pénzén könnyű volt neki, te előbb dolgozz inkább.
2020. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
47%

#5, nem mondtam, hogy érettségivel sokkal több lehetőség lenne, vagy igen? Ajánlom figyelmedbe ezt a mondatomat, próbáld értelmezni: "Pedig már érettségije is van mindenkinek manapság, így ez se jelentene túl sokat, de akinek még az sincs, az mindig a legalját kapja."


Ennek ellenére aki még egy érettségit se tud felmutatni 23 évesen, annak bezárult a kör. Ebben a helyzetben, amikor a koronavírus miatt amúgy is tömegek vannak munka nélkül, én, mint munkaadó válogathatnék. Ha meghirdetnék egy takarítói állást, jelentkezne rá mondjuk 5 ember. Ebből mondjuk háromnak volna érettségije, kettőnek meg nem. Én mégis az érettségizettek közül választanék, tudod miért? Mert lehet, hogy normálisabb ember, jobban lehet vele beszélni, azért már bebizonyította, hogy valami követelményeknek meg tud felelni.


Azt, hogy valakinek CSAK a matek nem sikerült, azt meg senki nem kérdezi, azt kérdezik, hogy van-e érettségi vagy nincs. Akinek nincs érettségije, arról meg a legalja bűnöző rétegre asszociálnak, akiktől ha lehet, jobb távol maradni. Ez van!


Amúgy az érettségi arra lett kitalálva, hogy aki olyat szerez, az felsőfokú tanulmányokat folytasson vele, arra jogosít. Ha ez nem cél, akkor jobb valami szakmát szerezni.


Persze a sima érettségi is jobb annál, mint no érettségi, no szakma.

2020. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!