Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az osztrák munkáltatók szívese...

Az osztrák munkáltatók szívesen vesznek fel magyarokat, akik 50-80 km-re laknak a munkahelyüktől?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz ingázóként Ausztriában dolgozni? (Sopronban, Mosonmagyaróváron lakik pl.) Mondjuk ha van az embernek egy jó nyelvtudása, az már elég, hogy felvegyék mondjuk ilyen egyszerűbb, végzettséget különösebben nem igénylő munkára? (mosogató, árufeltöltő, kommissiózó)

2020. szept. 6. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kimentem Bécsbe dolgozni, az első két hónapban Mosonmagyaróváron laktam (Bécsben horror albérletet találni, és igazából csak úgy megy, ha már ott vagy)


Na, két hónap elég is volt az ingázásból. Leginkább az a baj vele, hogy marha drága, most már olyan szinten elszaladtak az árak a magyar oldalon, hogy semmivel sem jársz rosszabbul, ha Bécsben keresel egy olcsóbb albérletet.

Ráadásul marha sok idő, egy óra volt a vonatozás, és utána még Bécsben is kellett tömegközlekedni, elég fárasztó volt.


Amikor beköltöztem Bécsbe, kb 20.000 ft volt a plusz költség az ingázáshoz képest, és 20 perc alatt ott voltam a munkahelyemen...Szerintem ez maximum annak éri meg, akinek Sopronban van lakása, háza.

2020. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
69%
Elsőnél a pont. Sopron már amúgy is megtelt és egy unalmas, sznob város. Az ingázásból meg az embernek gyorsan elege tud lenni. Nálam is tervben van, hogy Sopronból megyek tovább és inkább Bécsbe költözök.
2020. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Sopronból is még egyszerű: ha megy a nyelv ès van egy jó szakmád. Akkor találni közel a határhoz is. Ha viszont nincs nyelv se szakma akkor marad a betanított melók alja. Arra meg sok a jelentkező.
2020. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3as jól mondja. Kocsi, jó nyelvtudás, és előbb utóbb beakad valami
2020. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!