Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van nyelvtudásom de nincs...

Ha van nyelvtudásom de nincs végzettségem akkor mit tudok dolgozni kint?

Figyelt kérdés

Folyton azt mondják, hogy a nyelvtudás a legfontosabb. Ennek ellenére azt látom, hogy a németül egy kukkot nem beszélő, de szakmával rendelkező társaim agyonra keresik magukat. Míg én hiába tanultam meg németül ha nem tudok munkát találni (nincs se vízszerelő se lakatos stb végzettségem).


Aki nem értené, annak elmondom, hogy ez azért van, mert nem volt pénzem/lehetőségem elvégezni OKJ tanfolyamokat vagy használható egyetemet.

Németül viszont autodidakta módon ingyen megtanultam netről.


Nagy-Britanniával gondolom hasonló a helyzet, de azt annyira nem ismerem. Hiába beszélek folyékonyan angolul, ha nincs semmim.

Míg az angolul csak ökögő-makogó rokonaim nővéri végzettséggel telekeresik magukat.


Igazából én itt azt látom, hogy a nyelvtudás számít ki T a legkevésbé. És sokkal fontosabb, hogy milyen szakmád van.



2020. szept. 6. 15:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Rosszul latod.

Kell a német. Mehetsz takarítani mosogatni ég, csomó helyre.

2020. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nincs, hogy VAGY végzettség VAGY nyelvtudás a fontot, MINDKETTÖRE szükség van.


Ha olyan helyen, szakmában dolgozol, ahol nem kell megérteni a feladatokat, csak mechanikusan megcsinálni valamit, ott elég a kevés nyelvtudás - csak azt nem igazán fizetik meg, ha meg olyan munkát végzel, amihez gondolkodni is kell, ott nyelvtudás nélkül nem tudsz boldogulni.

2020. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Kérdezö: MILYEN munkát akarnál végetni? Mert arról nem írtál semmit, mihez is értesz egyáltalán.

Másrészt az "autodidakta módon" szerzett nyelvtdás a legtöbbször semmire sem jó, mert nem vagy nagyon rosszul tud az illetö beszélni az adott nyelven, ha egyáltalán képes rá, de a kiejtése majdnem mindig érthetetlen.


Persze, ha csak annyi az összes tudásod, hogy tudsz németül - most eltkintve attól, milyen jól vagy rosszul - ezzel természetesen német területen nem vagy különleges, ott ugyanis mindenki ezt beszéli, mert ez az anyanyelvük.

Ahhoz, hogy munkát is kaphass, valamit ezen kívül is fel kell mutatni, mindenféle szaktudás nélkül legfeljebb mosogatni vagy WC-t tisztítani tudsz.

2020. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1/3


Az ismerőseim nyelvtudás nélkül is mosogatnak meg wc-t pucolnak. Ezekhez nem kell nyelvtudás.


Kijelenthető, hogyha van nyelvtudásod de nincs végzettséged akkor semmilyen előnyben nem vagy másokkal szemben.

Akiknek meg van végzettségük, de nincs nyelvtudásuk azokkal szemben pedig inkább hátrányban.


#2


Nyilván az a legjobb ha van mindkettő. De ha csak az egyikről van szó, akkor azt látom, hogy a végzettség messzemenőleg fontosabb mint a nyelvtudás.

2020. szept. 6. 16:17
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Áruld már el, milyen végzettséged van?

Ugyanis hiába vagy képzett óvónö/tanítónö, tanár, mérnök, orvos, stb ha nem tudod a nyelvet, semmi esélyed munkát találni, mivel nem tudsz beszélni azokkal, akikkel együtt kell dolgozni.

Amihet nem kell nyelvtudás, az a WC-pucolás, mosogatás, szalagmunka, segédmunka, favágás vagy hasonló, ahol csak megmutatják, mit kell csinálni, és neked meg csak el kell kismilliószor ismételni!

2020. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Recepciósnak mehetsz.

Ha igényesen nézel ki és tényleg megy a nyelv, akkor felvesznek oda.


Még az a legjobb munka a turizmusban....

2020. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

A szalagmunkahoz biztosan kell nyelvtudas. En is gyarban dolgoztam kulfoldon, sajtgyarba, nagyon jól lehetett keresni. A nyelvet az elejen nemnagyon tudtam ami kell es legfontosabb azt kifelejtetted:ISMERETSEG VAGY KAPCSOLATOK. Na legtobbszor ez a lenyeg.

En az elejen ujsagot hordtam-nőkent. Reggel 4tol es - 7re mar othon voltam. Akkor nem beszeltem a nyelvet, de akkor tanultam. Utanna szallagmunka. Nagyon jó volt, most ithon farmunk van es rendes munkahely ferjemnek en hamarosan cseden.

2020. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#5


Büfészakon tanultam. Senkit nem ismerek a szakomról, aki ezzel tudott volna munkát találni (az most hosszú történet hogy kerültem ide, ne menjünk most bele).


Egy csomó embert ismerek akik nem tudnak egy kukkot sem németül, de van valaki közvetítőjük, akin keresztül megoldják.

Orvosnak, mérnöknek stb pedig amúgy sem szokták elismerni a mi diplomáinkat. Ismerek személyesen valakit, aki nyelvtudással mérnöki diplomával ment ki, de nem fogadták el, mert az itteni diplomát kint le se tojták. A szakmák érdeklik őket (hegesztő, kőműves, esztergályos stb). A hozzánk hasonló Ausländereknek nem szívesen fizetnek ki német fizetéseket, csak akkor ha valaki német egyetemen végzett (mert akkor muszáj nekik).


#6


A recepciós jól hangzik. Oda tényleg nem kell végzettség csak nyelvtudás?

2020. szept. 6. 17:01
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

8#


Mégis, milyen végzettség kellene a recepciósnak?:)

Nincs recepciós OKJ.


Az egy betanított szellemi munka.


Viszont, fontos a megjelenés, jó kommunikációs készség, igényesség.

2020. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

"Orvosnak, mérnöknek stb pedig amúgy sem szokták elismerni a mi diplomáinkat. Ismerek személyesen valakit, aki nyelvtudással mérnöki diplomával ment ki, de nem fogadták el, mert az itteni diplomát kint le se tojták. "


Ostobaságokat írsz, fogalmad sincs semmiröl!

EZ definitív nem igaz, a párom is, én is mérnökök vagyunk, semmi probléma sem volt a diploma lefogadásával, csak hivatalos fordítás kellett.

És természetesen teljesen "német" fizetést kapunk, viszont nem is neveznek bennünket "Ausländer"nek, mert rendesen tudunk németül!

2020. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!