Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten nettó 200ezer...

Budapesten nettó 200ezer forint alatti fizetésből meglehet élni?

Figyelt kérdés

Egy ismerőstől hallottam, hogy egy vállalkozó kiakadt ezen, amikor ilyen bérigényt kértek tőle(200 kézbe, minimálbérre bejelentve), szaktudást nem igénylő munkára.


Nem tudom mennyire gondolhatott a vállakozó, mennyit fizetne, 160 körül?


Hogy lehet annyi pénzből budapesten megélni? Főleg ha saját lakása sincs az embernek, nyugati élelmiszerárakkal :))



2020. szept. 7. 16:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyedül sehogy.


De majd mindjárt jönnek a "Én havi 345 forintból főzök, 5 személyre." meg az "Én dijákmunkás vok, oszt azzal keresek havi 533.000 fotintost, ijen csövesbánat melókot el se fogadok. Legé te is Ájtís, mind én e!:+"

2020. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy, de a vállalkozót csak a saját tollasodása érdekli. Szerencsére sokan kezdenek -kényszerből- magukhoz térni, és nem dolgoznak éhbérért. Majd a vállalkozó összelapátolhatja magának, vagy megtanul többet fizetni. És az a röhej benne, hogy bizony ki fogja tudni termelni a nagyobb bért is.
2020. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

olvasgattam itt pár kérdéssel arrébb, hogy xy 170 nettót keres, és keveselte, a kommentelők meg majd megetették, hogy örüljön neki, hogy ennyit keres stb.


Szerintem ennyi pénzből úgy lehet megélni, ha saját lakásod van, és egy visszafogottabb életet élsz, egyedül.

2020. szept. 7. 17:06
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Szülők mellet vagy rokon mellet igen, de egyedül albérletben vagy albérleti szobában nem
2020. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha többen béreltek el lehet lenni
2020. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

"Ha többen béreltek el lehet lenni"


Persze, el lehet lenni, de ez a cél? Család, egzisztencia miből lesz? Ideje lenne már végre megtanulni, hogy MINDENKI SAJÁT MAGÁÉRT felelős!


A vállalkozó ezt már régen tudja, ezért dolgoztat gátlástalanul éhbérért.

2020. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Úgy igen, ha van egy hitelmentes másfél szobás lakásod.


200-ból élsz, de nyaralni, kocsit fenntartani, mindennap gyümölcsöt, zöldséget enni, meg ilyesmikre nincs lehetőség.

2020. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
akkor a magyar lakosság alsó hangon 30% nyomorog ezek szerint
2020. szept. 7. 17:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Sajátban simán.

Én évekig kerestem alatta, utána pedig fél évig munkanélküli voltam.


Most se sokkal felette keresek katás szoftversupportosként.

2020. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki saját magáért felelős :D Jah, legyél felelős magadért, keress munkát úgy hogy nem adnak 200 nettót sem, tanuljon mindenki mérnöknek meg programozónak. Roha.dt unalmas már ez a sok marhaság ami gyk-n megy. Mese világban éltek, ha olyan önnyű lenne ahogy ti azt megállmodtátok, akkor mindenki gazdag lenne és saját lakssal rendelkezne és a lakosság száma nem csökkenne, nem 9,7 millió volna hanem 20 millió. Nem tudom hol éltek, ha nem lenne bolti eladó, takarító, vagyonőr, recepciós, karbantartó, tanár, óvónő stb., akkor ti beképzelt gazdag csókák mit csinálnátok: Ki takarítaná ki utánatok az össze xart wc-t? Ki vinné ki a pizzátokat, megrendelt kajátokat? Azok akik titeket kiszolgálnak ők mind, legalábbis a 70%uk 200 nettó alatti pénzből él, úgyhogy befoghatjátok a szátokat, jó volna mert nélkülük ti éhen, szomjan halnátok és a munkahelyeteken a koszban lennétek és karbantartók nélkül dolgozni sem tudnátok Úgyhogy ezt nektek: .I. Nem tud mindenki ügyvédnek tanulni, mit nem lehet azon megérteni, hogy nem vagyunk egyforma képességekkel, vannak diszes képességzavarokkal élő emberek, akik írni, olvasni van aki számolni nem volt képes megtanulni rendesen. Van olyan ismerősöm, aki felnőttként is szótagolva olvas, mert annyira diszlexiás, ő nem tud úgy tanulni mint aki az eltén jogot tanul. Faxt gondoltok ti?
2020. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!