Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha érettségin kívül van egy...

Ha érettségin kívül van egy szakképzettségem(okj)adott irányban, kötelesek többet fizetni?

Figyelt kérdés
Van ilyen törvény, hogy esetleg ezért vesznek fel képzetlent egyszerű munkára?
2020. szept. 8. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Mivel nem a szakmádban dolgozol.
2020. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ha elmész betanított munkásnak akkor sem kell többet fizetniük ha diplomád van.
2020. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak a közszférában dolgoknak van bértáblában meghatározott fizetése.

Ha egy magáncég vezetője 789 812 9999 Ft-ot fizet percenként egy segédmunkásnak, akiknek munkát sem nagyon ad, az ő dolga.

Ha elfogadja az állást egy többdiplomás ember minimálbérért, az is kettejük ügye.

Sőt! Egy adott helyen, azonos munkakörben, azonos-azono-szóval minden egyforma, akkor sem kell ugyanannyit fizetni az egyiknek, mind a másiknak.

2020. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

1-2-3.


Akkor miért létezik sima minimálbér és szakmunkás minimálbér? Az utóbbi mit jelent, ha nem ezt, amit a kérdező is ír?


(Komolyan kérdezem, mert nem tudom. Mondjátok el légyszi.)

2020. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan a munka, hogy szakirányú végzettség kell hozzá, akkor legalább a garantált bérminimumot kell kapnia ("szakmunkás minimálbér"). Ha nem követelmény a munkához valamilyen végzettség, érettségi is elég hozzá, akkor a minimálbér vonatkozik rá.
2020. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es! A kérdés nem ez. A szakmunkás minimálbér akkor jár, ha a szakmunkásnak a végzettségét hasznosítják.

Lehet pl. kertész szakmunkás, de konyhai kisegítőként alkalmazzák. Akkor miért járna neki a szakmunkás minimálbér?

2020. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. Oké.


De én azt olvastam ki a kérdésből, hogy a kérdezőt olyan szakmába vették fel dolgozni, amilyen szakmából végzettsége is van. Már látom rosszul olvastam.

2020. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pontosabban egy raktáros végzettség befolyásolja-e:

a komissiózó munkára való bérem,

vagy egy raktáros munka, ahol nincs elvárásban a végzettség


..előbbi, a válaszokból megerősítve úgy érzem nem.de utóbbinál már lehet, igen?

2020. szept. 8. 22:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jól értelmezted. Ha nem elvárás a végzettség, akkor nem befolyásolja az utóbbinál sem, és a komissiózó munkánál sem.
2020. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!