Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbanapért, ami teljes 8...

Próbanapért, ami teljes 8 órás műszak köteles fizetni a munkáltató? Egyszerűsített foglalkoztatottként jelentene be.

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
aha
2020. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván köteles fizetni, ha valaki dolgozik neki. Ha csak egy napot, akkor is.
2020. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A munka törvénykönyve nem ismer olyat, hogy próbanap.

[link]

[link]


Ajánlom tanulmányozásra.


Ha akár csak egy napot is dolgoztál, akkor az valamilyen formában már munkaviszony és kifizetés köteles. Ha szórakozik veled, akkor munkaügyi bíróság!

2020. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most már csak az a kérdésem, hogy én fizikailag nem írtam alá semmit és nem is adnak szerződést, mert elvileg szóbeli megegyezés alapján, ha megadom az adataimat akkor bejelenthetnek. Viszont így nem lesz a kezemben semmi dokumentum, azt sem tudom mennyit fizetnének érte. Nem is volt szó fizetésről a próbanapra. Ez így mennyire szabályos?

2020. szept. 10. 11:02
 5/12 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Semennyire nem szabályos, kb át lettél hintáztatva. Figyelj, bármilyen pénzről, üzletről van szó, alap, hogys írunk szerződést, ha mást nem, akkor egymás közt egy elismervényt, két tanúval tanúztatva. Most őszintén, a lakásodat is eladnád úgy, hogy szóban megegyeztek?
2020. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Én utánanéztem és elvileg szabályos, de én kérhetem írásban is és akkor köteles odaadni a szerződést. Még nem mentem el a próbanapra, de nyilván nem akarok ingyen dolgozni 8 órát. Viszont ha akadékoskodok akkor lehet be se kell mennem, nem tudom mi lehetne a megoldás? :D
2020. szept. 10. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Figy, miért szórakozol ilyen komolytalan cégekkel? Keressél egy normális helyet, ahol nem akarnak hülyének nézni, és nem kell könyörögni egy szaros szerződésért, nem lenne nyugodtabb dolog? :)
2020. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 az a baj, hogy már június óta munkát keresek :/ nem olyan könnyű a jelenlegi helyzetben.
2020. szept. 10. 13:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem, sajnálom !
2020. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Viszont ha akadékoskodok akkor lehet be se kell mennem, nem tudom mi lehetne a megoldás?"


Lényegtelen a szerződés, ha szabályosan bejelent, mint egyszerűsített foglalkoztatott (alkalmi munkás). Innentől kezdve köteles fizetni a ledolgozott időre, de egyébként is, ha netalántán elfelejtene bejelenteni.


Ha nem fizet ki (ingyen munka törvényileg nincs), akkor panaszt kell tenni a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen. Ezt akkor is megteheted, ha semmi bizonyíték nincs a kezedben. Ők azért vannak, hogy betartassák a foglalkoztatókkal/munkáltatókkal a jogszabályokat. Hidd el, hogy tisztában vannak azzal, milyen játékokat találtak ki a munkáltatók a dolgozók megvezetésével.

Amíg ilyen gondod nincs (kifizetnek), addig nem kell ezzel foglalkoznod.

Ettől függetlenül nyugodtan megkérdezheted azon kívül, hogy mi lesz a dolgod, hogy mennyit fognak érte fizetni. :)

2020. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!