Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MSc végzés után 2-3 évvel Phd...

MSc végzés után 2-3 évvel Phd képzés (természettudományos terület) vagy kevés pénzért sínylődés a fejlődés esélye nélkül a közszférában? Ki hogy döntene?

Figyelt kérdés

Sajnos a versenyszférába nem sok esély van bekerülni.Gyárakba multihoz menni sem egy kellemes dolog. Viszont a közszférában nincs esély a szakmai fejlődésre és az előrelépésre sem. A bruttó 250 000 forintos fizetés sem fog jelentősen emelkedni. Én pedig nem akarom elvesztegetni az éveimet.

Most a következő kb. másfél évben abban látok lehetőséget, hogy munka mellett ami legalább kapcsolódik a tanulmányaimhoz fejlesszem magam és, hogy összehozzam a kellő publikációt a jelentkezéshez. Valamint kiválasszak egy területet, amelyen kutathatnék és érdekel. Amihez már vannak terveim.

Az ösztöndíjak sem maradnak el szinte semmivel attól amit én és sok ismerősöm kap önkormányzatoknál és hasonló helyeken. A kutatói egyetemi lét is közelebb áll hozzám, mint a mostani szolgasors kevés pénzért kevés szabadsággal. 27 évesen pedig talán még öreg sem lennék belevágni. Attól pedig nem kell félni, hogy túljelentkezés van mivel nagyon kevesen jelentkeznek ilyen képzésre. Ettől persze nem ártana a tanszék támogatása.


2020. szept. 9. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Phd képzés
Közalkalmazottnak lenni kevés pénzért
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Mi értelme 4 évet még az egyetemen lenni mininálbérért és csak utána dolgozni. Mennyi lumper csinálja ezt, te jó ég. Csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar. Földrajzos, foldtudos, környezettanos ismerőseim is el tudtad helyezkedni jó helyen, biológus létemre pedig a versenyszférában dolgozom. PHd után pedig még ennyi fizut sem fogsz kapni, mert kinek kell egy doktor sok pénzért, mikor nem tud többet a sima bsc t vegzettnél
2020. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az én ismerőseim csak kb. szolgamunkát találtak. Még olyan is van aki a 140 ezret sem éri el. Én se kapok sokkal többet, mint a phd ösztöndíj ami ugye 2 év után már több is mint egy közszférás fizetés. Ismerek olyat aki Bsc-vel 200 bruttóért szórakozik a hivatalban. Én is alig találtam állást és még le is szóltak, hogy nekik mérnök kell, egyes helyeken.

A képzést fellehetne fogni egyfajta munkahelynek is. Ismerősömet most vették fel és így lett bevétele egy év után. Az egyetem pedig segítette, hogy meglegyen a publikációja a felvételihez.

Szóval két oldala van ennek az éremnek, de itt keleten én már megtapasztaltam mennyire katasztrófa a helyzet állások terén.

Szóval a kérdés, hogy kicsit kevesebb pénzért rosszabb-e kutatni olyat, ami érdekel. Vagy 160 ezer nettóért robotolni olyat, amit annyira nem is szeretsz?

2020. szept. 9. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelműen a PHD.


Nem is tudom, hogy miért kérdés.


Dr.-i címet elérni azért tekintélyt parancsol, elismeréssel jár, bármiből is csinálod.

2020. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen utolsó. Én is efelé hajlok csak a cikk kérdése lesz még probléma. Mert hiába nem tanultam rosszul, ha a suli alatt annyira nem mentem bele a tudományos dolgokba. De ugye ez sem lehetetlen főleg, hogy amennyiben a feltételek adottak többnyire a mindenkori legalacsonyabb pontszám a ponthatár alja. Ettől függetlenül attól még tartok a tanszék mit reagálna, de magammal és nem másokkal kell törődni.

Na meg kell egy kutatási terület, de erre már vannak ötleteim, amit lehet finomítani. :)

2020. szept. 9. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
tekintély, persze :)
2020. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Ezt hívják kapunyitási pániknak. Félsz az álláskereséstől, ezért inkább visszamenekülsz az egyetem akolmelegébe. Pedig a phdval sincsenek különösebb terveid.


Inkább azon gondolkodj el, hogyan helyezkedhetnél el a szakmádban, a versenyszférában. Akár minimális váltással vagy átképzéssel.

2020. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Túl vagyok néhány interjún bértáblás állásokra. Most mi értelme van robotolni nettó 160 ezerért életem végéig? Mert az, hogy 3 évente emelkedik bruttó 10 ezer forinttal a fizetés az nem motiváló. Bár én még szerencsés is vagyok, mert nem nettó 130-at kapok. :D


Amúgy veszteni valóm sincs vele, ha sikerül meggyőznöm a volt tanáromat hiszen a közszférához viszonyítva munkahelyként is felfogható. Decemberig szerintem felfogom keresni, hiszen veszteni való ebben nincs. Addigra pedig összeállítok egy kutatási tervet. Ami kapcsolódik, ahhoz amit nagyon régóta szeretek és lehetne rá építeni.

2020. szept. 10. 00:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Párom is térinformatikus, polgármesteri hivatalba dolgozik és többet keres, mint 160ezer. Szereti munkájat, nem robotol, vannak kihívások, tud fejlődni es van lehetosége is váltani a versenyszférába. Ellenben sok csoporttársa ment phd-re, csak hogy húzza az időt, míg dolgoznia kell. Sok értelme van, mert a biológián kívül nem sok olyan ttik-s szak van, ahol számít bármit is a Phd. Szimpla időhúzás
2020. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem "felfogható munkahelyként", hanem munkahely, és ugyanúgy közszféra.
2020. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Miért csak és kizárólag közszférában gondolkozol? Annyira piacképtelen amit tanultál? Mert akkor sok értelme nincs a PHD-nak sem. Hacsak nyalod be magad politkai csatornákon keresztül valami langymeleg egyetemi tanszékvezetői, vagy hasonló pozícióba.
2020. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!