Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezert kirughatnak a munkahelye...

Ezert kirughatnak a munkahelyemrol?

Figyelt kérdés

Ahol jelenleg dolgozom, magunknak irjuk az idoelszamolast. Rugalmas a munkaido, van torzsido meg ilyesmik.


Az a helyzet, hogy en onhatalmulag esdig mindig eljottem a munkabol fel/egy oraval hamarabb, es a maradekot otthonrol dolgoztam le, olykor tobbet is (pl doksik olvasasa meg ilyesmik amikhez nem kell bent lenni) ez igy nekem tok kenyelmes volt ugyintezes meg kozlekedes minden szempontbol.


Van chekkolas is, es most ugy tunik ez ellenorizve lesz.


Felek, mert ez elo fog jonni, es tudom, hogy magyarazkodas szagunak fog hatni amit mondok. Egyebkent a munkammal meg van mindenki elegedve, mindig idore kesz vagyok mindennel.


Tudom, hulyeseg volt ezt nem megbeszelni de ugy gondolom, hogy az szamit, hogy kesz legyen a feladat, nem pedig az, hogy itt ulok vagy otthon csinalom meg. Koszonom a valaszokat.


2020. szept. 10. 13:03
 1/9 anonim válasza:
84%

Ki. Főleg, ha nincs engedélyezve, hogy otthonról is dolgozhass, és nem tudod bizonyítani, hogy valóban dolgoztál.


Azaz, gyakorlatilag eljöttél idő előtt a melóból.


A "csekkolás"...nálunk ezért kap havi pénzt, vagy italt az őrség, és ők lehúzzák a kártyáinkat este, meg ha késünk reggel is. >:)

2020. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ. Ha elég a törzsidőben bent lenni és amúgy lehet bárhonnan dolgozni, akkor nincs gond.


Ha viszont mondjuk napi 8 órás szerződésed van és abban az áll, hogy napi 8 órát kell az irodában dolgozni ebből a törzsidő 10-14-ig van, akkor nem teheded meg azt, hogy otthonról dolgozol. Nem te döntöd el azt, hogy emailt olvasni otthon is lehet, akkor lelépek előbb...

Valószínűleg nálad utóbbi van, hiszen tudod, hogy bent kell lenned, de mégis elmentél. Az már csak hab a tortán, hogy lehetnek ezek a doksik olyanok, amiket pl otthoni gépen adatvédelmi okok miatt tilos lehet megnyitni. Szóval nem áll jól a szénád.

Az meg természetes, hogy ha a csekkolás szerint kevesebb órád volt, mint kellett volna legyen, akkor kevesebb fizetést fogsz kapni.


Beszélj a feletteseddel, hogy van-e mód iroda-ho kombóra és ha igen, milyen feltételekkel.

2020. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki
2020. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

" esdig mindig eljottem a munkabol fel/egy oraval hamarabb"


De mi előtt jöttél el fél/egy órával hamarabb?


A törzsidő, vagy a napi 8 óra letelte előtt?


" de ugy gondolom, hogy az szamit, hogy kesz legyen a feladat, nem pedig az, hogy itt ulok vagy otthon csinalom meg."


A főnököd/a cég véleménye számít ebből a szempontból, nem a tiéd.


Egyébként szerintem lapozd fel a munkaszerződésed, és/vagy cég releváns szabályzatát, hogy mi a következménye ennek, illetve pontosan mihez és hogyan kellett volna engedélyt kérni.

(Van ahol csak a törzsidős távozáshoz kell engedély, aminek a hiányára kirúghatnak, míg a "sima mínusz órát" bérből vonják "csak",

van ahol akkor is szólni kell a főnöknek, ha az "elméleti munkaidő" előtt mész el, és ha nem szólsz, akkor amiatt kirúgnak

van ahol a Home-office "integrálva van" és csak javíttatni kell az időnyilvántartást,

van ahol "integrálva" van a Home-office de vezetői engedélyhez kötött az elszámolhatósága

...


A pontos szabály/tett ismerete nélkül nem lehet fixre mondani, hogy milyen potenciális következmények lehetnek.

2020. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cégtől is függ. Ha meg vannak veled elégedve és mondhatni jóban vagy a főnököddel, akkor nem hiszem. Engem pl ilyenért nem rúgtak volna ki, maximum kaptam volna egy írásbeli figyelmezetést.
2020. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cég hozzáállásától függ. Ha flexibilisek amúgy, akkor nem lesz baj + ha tényleg dolgoztál otthonról te is felvetheted, hogy nézzék meg a céges gépre mennyit voltál belogolva, hogy ellenőrizni tudjanak.


Ha mondjuk rosszul állnak a pénzügyek a cégnél és mindenki ugyanolyan jól teljesít és keleresni kell az indokot, hogy kitől miért váljanak meg akkor ez lehet indok elbocsájtásra.

2020. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni.

De ebben tévedsz:

"Tudom, hulyeseg volt ezt nem megbeszelni de ugy gondolom, hogy az szamit, hogy kesz legyen a feladat, nem pedig az, hogy itt ulok vagy otthon csinalom meg."

Az nem eléģ ha kész a feladat amit adnak. Az is kell hogy szólj ha már kész vagy és kérjél újat ha nincs munkád.

2020. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszolat.


sajat laptoprol hozzaferhetek mindenhez, a ceg nem is biztosit semmit, covid alatt is nekunk kellett megoldani. a torzsidoben mindig bentvagyok.


kedves utolso. szerintem felreertettel. mindig kitoltom a 8 orat sot. tehat a feladataim mindig le vannak zarva idoben.

2020. szept. 10. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Ki fog derülni. Én mondjuk ilyen esetben simán levonnám a szabidból a lógást.
2020. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!