Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Női létemre festő, mázoló...

Női létemre festő, mázoló szakma megéri?

Figyelt kérdés
Elég nagy előnyöm van az építőipar terén, a családomnak saját cége van. 5 éve elköltöztem egy másik városba, más munkát kezdtem el, azóta felmondtam, visszaköltöztem abba a városba ahol a szüleim laknak, más a munkahelyem, de besegítek a vállalkozásba is. Mindig is erőltettek, hogy a cégbe dolgozzak, de félénk ember vagyok, nem szeretek másokkal foglalkozni, nem vagyok vezér egyéniség, mint a szüleim. Sokszor segítettem és most is segítek a festésben. Konkrétan nincsenek festő, mázoló emberek a cégnél, de a kapcsolatok alapján tudnak szerezni, ugyanígy fordítva. Ekkor jött az ötlet, hogy ha én leteszem ezt a szakmát, akkor tudnék vele dolgozni, hisz a kapcsolatok meg vannak, sokkal jobban szeretem a kétkezi munkát, mint, hogy bent üljek az irodában (jelenleg azt teszem és nem élvezem). Tudom mik a nehézségei, tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű. Csak nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon is nőként megéri-e. Inkább ez lenne a kérdésem. Ha vannak tapasztalataitok, esetleg ismertek női szakmabelit és mesélnétek róla, azt megköszönném.
2020. szept. 12. 15:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Szoba festő már nem igen kell. Én is magamnak festek ki itthon."


Igen, ezt meg tudod csinálni egyszer-kétszer, amíg jó a fal. De amikor Repedezik vagy "morzsálódik" a vakolat, netán vizesedik a fal, akkor aztán oda már nem elég egy házi festés.


Vagy olvastam már olyant, hogy vályogházban műanyag, lemosható festékkel festették le a falat házilag és "csodálkoztak", hogy nem szellőzik a ház fala.

2020. szept. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban is egyre több a női szakmunkás, festő, stb.


Végezd el és dolgozz a családod vállalkozásában. Inkább őket segítsd, így gyarapodj, mint a multikat "segítve, támogatva", akik kilapátolják a pénzt az országból.

2020. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

eltudnád viselni, hogy tiszta retek vagy egész nap? Kimosni a hajadból a ráhullott festéket, koszt stb nem egyszerű feladat, még rövid hajjal sel.


Vagy olyan fizikai erőben, hogy felcipelj pl egy 10 fokú létrát a 3. emeletre, ahol nincs lift? Bútorokat rámolni, ami tele van?


Festés részét elhiszem, hogy megtudod te is profin csinálni, de az előkészületek, rámolászás, azért oda kell erőnlét.

2020. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Festés részét elhiszem, hogy megtudod te is profin csinálni, de az előkészületek, rámolászás, azért oda kell erőnlét."


Arra való a segédmunkás.

A legtöbb szaki nem egyedül dolgozik, hanem megy vele egy segéd, aki vízvezeték vagy villanyszerelésnél vési a falat, cipeli a zsákokat, stb.

Hidd el, jó szobafestőként futná neki rá :-)


És mivel írta a kérdező, hogy az apjának szokott segíteni, így pontosan tudja, mivel jár.

2020. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm. :)

Én is még ott vagyok, hogy nőknek nem való szakma, de csináltam már ezt is, meg más egyéb, könnyebb munkákat is, de jobban élveztem, hogy két kezi munkát végezhetek. Cipeltem is dolgokat, megszakadtam néha, de még mindig jobb, mint más munkahelyeken. A kosz meg nem zavar ;)

De tényleg köszönöm nektek, sok segítséget és erőt adtatok most! Beszélek a szüleimmel, hogy akkor hogyan tovább.

2020. szept. 14. 10:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!