Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésnél ha meg van...

Álláshirdetésnél ha meg van adva kontakt telefonszám érdemes felhívni és érdeklődni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé benne vagyok az álláskeresésben, és most látok egy olyat, ahol telefonszám is meg van adva, és oda van írva, hogy kérdés esetén nyugodtan hívható.

Érdemes ilyenkor felhívni? Ha igen, miket kérdezzek? Nyilván érdeklődök a cégről a munkafolyamatról, milyen kaliberű embert keresnek, stb.

De ha nincs megadva székhely, érdemes arra is rákérdezni? Nem akarok pofátlannak tűnni, de azt se szeretném, hogy felszínesnek tűnjenek a kérdéseim.

Nyílván az is a cél, hogy ne csak egy számnak tűnjek aki elküld egy önéletrajzot, hanem olyannak akit tényleg érdekel az állás.


Köszönöm.



2020. szept. 15. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

A kontakt ("kapcsolati") telefonszám minden bizonnyal azért van megadva, hogy telefonon is fel lehessen velük venni a kapcsolatot.

Ha én lennék a HR-es, biztosan szivesen és jó pontot adva örülnék annak, ha valaki ÉRDEKLŐDIK is, nem csak "kell a munkahely" felkiáltással adná be önéletrajzát.

.

"Nyilván érdeklődök a cégről a munkafolyamatról, milyen kaliberű embert keresnek, stb."

Lám-lám, meg is válaszoltad kérdésed.

2020. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak egy szűkszavú hirdetés van feladva, akkor nyugodtan hívd fel. Kérdezd hol van, mit kell csinálni, stb meg óvatosan a bérre is rá lehet kérdezni.

Nincs rosszabb úgy pályázni, hogy semmit nem tudsz a helyről.

Egyszer voltam ilyen helyen interjúzni és tök kellemetlen volt azzal kezdeni a beszélgetést, hogy egyáltalán mivel foglalkozik a cég, mert semmit nem találtam róla sehol.

2020. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen itt se volt sok konkrét dolog, a foglalkozásuk le volt írva, de az elég tág fogalom. Egyébként felhívtam őket, de sajnos nem tudtam meg többet. A HR-es azt mondta, hogy adjak le önéletrajzot, és ha passzolok, majd visszahívnak a részletekkel, meg elmondják melyik ez a cég.
2020. szept. 15. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira igazságtalan. Te adj ki magadról mindent, ők meg arra se képesek, hogy megmondják mit is kell csinálni. Pl szeretem minden pályázatra "személyre szabni" az önéletrajzom. Nagyon sok mindennel foglalkoztam, de minden pozira csak a relevánsakat szoktam beírni. Lehet azon bukik el egy interjú, mert egy fontos pontot kihagytam vagy olyat hagytam benne amit nem kellett volna.
2020. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kontakt inkább arra jó, hogy a jelentkezés után mondjuk egy héttel érdeklődj, kicsit nyomulj hogy emlékezzenek rád.
2020. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt írták, ha szeretnék jelentkezni, küldjek önéletrajzot, vagy hívjam őket bátran. Ezért is merült fel bennem kérdésként, hogy jó ötlet-e.
2020. szept. 15. 17:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!