Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Leendő fogorvosként, középszin...

Leendő fogorvosként, középszintű német nyelvtudással, szakmai némettel melyik német nyelvterületen lehet jól keresni? (Svájc)

Figyelt kérdés

Itthon is tudom, hogy jól fizető szakma, határ mellett és magán praxisban az 1-2 milliós havi összeg is elérhető idővel, viszont 32 éves leszek mire elvégzem az egyetemet.


Érdemes külföldre menni vagy inkább itthon kell elhelyezkedni és saját praxist indítani?


Úgy gondolom, Ausztriában, Németországban, amennyiben jó orvos leszek minden téren, lehet keresni 5-8 ezer euro környékén, viszont megélni lízingelt jobb autóval, 2500 biztosan elmegy egy főre.


Svájc érdekes lehet? Vagy teljesen más kultúra?


Úgy olvastam, hogy világszínvonalú a fogorvosi fizetés ott, havi 10-12 ezer frank a minimalis fizetés, jutalékokkal, túlórákkal 15.000 körül is lehet havonta, ami már sokkal vonzóbbnak hangzik.


2020. szept. 17. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Svájc a legjobb fizetésben de az élet is drága! Ezt ne felejtsük el. Laknak kint ismerőseim és 12ezer Ft egy kg hús és hasonló árak vannak.


Viszont vannak olyan ismerőseim akik Ausztriaval kiegyeztek. Bár kevesebbet keresnek mint Svájcban de ugyanakkor az arányok miatt nem sokkal több lenne a pluszuk Svájcban mint Ausztriaban. Így inkább azt választottak hogy picivel kevesebb de közelebb vannak és haza tudnak járni könnyebben.


Szerintem ezt is mérlegelni kell. De ha neked ez nem fontos akkor pénzügyileg egyértelműen Svájc. Ugye ezeket nem tudjuk rólad hogy mi a fontos neked. Pénz vagy később hazajönnel vagy maradnal végleg. Ezek nagyban befolyásoljak. Ha nem akarsz hazajárni és örökre maradnal szerintem simán jó Svájc

2020. szept. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha Svajcot valasztod, akkor itt erdemes az egyetemet folytatnod, mert a magyar orvoosi diplomat nem fogadjak el, ill. a svajci "eidgenössische" vizsgakat le kell rakni. Utana praxisban lehet dolgozni mint alkalmazott reszmunkaidöben, de Kanton Zürichben nem lehet nyitni uj praxist, csak regi praxis atvetelere van lehetöseg. Allami kezben nincsenek fogorvosi rendelök, mind privat kezben van, ahol az orvos sajat maga dolgozik egyedül. Van 1-2, ahova helyettesitökent, pl. szabadsag idejen ke.resnek fogorvost. Nagyon jol lehet keresni vele. Többet, mint 15 000 CHF havonta, de a kiadas is sok- praxis berles, Arztgehilfin...
2020. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Írtam privát üzenetet! Nagyon sokat segítenél, ha válaszolnál nekem!

Köszönöm szépen!

2020. szept. 19. 11:45
 4/4 anonim válasza:

Megbocsáss, de tervezel beújítani a közeljövőben szép, fiatal barátnőt, aki még véletlenül sem szereti a cukrot és minden nap fogat most?🥺

A középszintű német nyelvvizsgámat most tervezem letenni, jógázom és egész jól tudok nokedlit szaggatni:)

Uhh hát Svájc mindig is nagyon érdekelt engem, rengeteget tudnánk beszélgetni az ottani kultúráról👀

Xx

2020. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!