Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy hirdetés teljes munkaid...

Ha egy hirdetés teljes munkaidőben van meghirdetve lehet részmunkaidőben dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg lenne egy számomra lehetséges munkahely így egyetemistaként, viszont ugye teljes munkaidőben van meghirdetve, amit nem tudnék teljesíteni én, csak részmunkaidőt azaz 2-3 nap hetente nem 5-6 nap. Esetleg érdemes beadnom oda a jelentkezésem, hogy csak így tudnám megoldani hogy nem minden nap dolgozok hanem csak 2-3 napot egy héten?

2020. szept. 20. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Mit veszíthetsz?
2020. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

A teljes munkaidő TELJES munkaidő, azaz a hét 5 napján napi 8 órában van szükség a dolgozóra.


Kivétel lehet ez alól egy olyan munka, ahol pl. otthonról, délután-este is végezhető a munka - de esetedben úgy tűnik, nem erről van szó.

2020. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Futár állásról lenne szó, azaz akkor fölösleges lenne beadnom a jelentkezésem, vagy maximum ha megpróbálom azt mondják teljes munkaidőre keresnek?
2020. szept. 20. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg! Az adott munkahelytől függ, hogy mennyi munka van, mire van szükség. Én dolgoztam már olyan helyen, ahol teljes munkaidőben kerestek, de ott kiderült, hogy részmunkaidőben is lehetne csinálni.
2020. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ha munkaerő hiány lenne, akkor azt mondanám, lehet, hogy elfogadják, hogy csak részmunkaidőben tudsz dolgozni. De manapság, amikor 3-4szer annyian jelentkeznek egy-egy állásra, mint korábban, pláne ha nem kell hozzá diploma, kizártnak tartom, hogy egy teljes munkaidőre meghirdetett állásra felvennének két embert részmunkaidőben. Elég egyértelmű, hogy nekik egész napra kell ember, akkor nem fogják azt mondani, hogy jól van felveszünk, akkor majd a hét felében nem szállítunk vagy két embert fizetünk egy helyett.
2020. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha futár állásról van szó - mint közben írtad - akkor esetleg meg lehet próbálni: nyilván hétvégén nagyobb szükség van a futárokra, lehet, megfelelne nekik, ha van egy kisegítő is.


Máskor azért tedd már meg, légy szíves, hogy a kérdésbe is beleírod - ne fussunk felesleges, hiábavaló köröket.

2020. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt leírhattam volna a kérdésbe is, ezt legközelebb majd megteszem. Hétköznapra keresnek futárokat, viszont úgy írják hogy havi 2 szombati nap is van kötelező
2020. szept. 20. 15:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!