Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találtatok állást...

Hogyan találtatok állást mostanában?

Figyelt kérdés
Elvesztettem külföldön az állásomat május óta itthon vagyok vagy 500 állásra jelentkeztem és semmi nem történik a legtöbb esetben. Érdekes mert 2018 körül állandóan hívogattak, most meg semmi. 4 éves pénzügyi tapasztalatom van ( áfa elemző, Ap/Ar, és voltam controllingos is) valamint 6 hónapos kereskedelmi elemző ( gyógyszeripar UK ben) de bölcsész diplomám van. vagyis tapasztalatom van de papírom nincs és nem tudom mit tegyek.

2020. szept. 21. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom eddig milyen állásokra jelentkeztél, de lehet, hogy alább kéne adnod. Végső esetben jelentkezz takarításra, gyorsétterembe, hisz minden jobb as emminél, gondolom te is pénzből élsz és ezek a munkák mellett folytathatod a keresést a számodra megfelelő állás után. Azt pedig ne mond, hogy még ilyen helyekre sem vesznek fel, mert van egy ismerősöm aki roma, 6 osztálya van és mégis van állandó, jó munkahelye! Ő online talált munkát (jofogás). Csak próbálkozz tovább, ne add fel! Kitartás!
2020. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne pánikolj, most ez egy ilyen időszak, pár hónap és jobb lesz. Jelentkezgess szépen tovább, közben szerintem érdemes lenne valamilyen szakmai irányban fejlődnöd, megszerezni valamilyen certifikációt, esetleg elkezdeni egy új idegen nyelvet, ilyesmi.


Egyébként fura, mert ezzel a háttérrel az SSC-k egymást taposnák érted szerintem.

2020. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

jelentkeztem ssc-k hez, saját weboldalukon, eddig süket fülek.

MIből élek? van egy nagyobb és nemzetközileg elismert gyüjteményem, amikből el eladogatok egyet kettőt ( amikből több van) így pénzügyileg megvagyok, nem fogy csak lassabban gyarapszik.

jelentkeznék tanulni kifizetném a könyvelő okj-tde csak online kurzus van heti 4 órában úgy meg 1 évig tart. es ez már nonszensz. jelentkeztem támogatott képzésre is onnan még nem jött válasz.

2020. szept. 21. 11:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha fél év múlva kezded el, úgy, hogy fél évig tart, akkor ugyanott vagy, nem? Én simán elkezdeném.
2020. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ninszensz, hogy 200 óra alatt valaki könyvelő lehet.


Nem mondja senki, h addig ne dolgozz, heti 4 órát munka mellett is meg lehet oldani.

2020. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 30 helyre küldtem el az önéletrajzom 2 hónap alatt, néhányról írtak vissza, hogy engedjem el ezt az ötletet. Most leépítések vannak. Valamelyik nap voltam bent Pesten a Blahán teljesen meg van halva, nincsenek turisták, rengeteg pénzváltó becsődölt és bezárt. Ez az év kuka, én is fejlesztem magam, nem tudok mást tenni.
2020. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az SSC-k eddig eléggé csendben voltak, szeptember közepén kezdtek el aktívan reagálni a pályázatokra. Tavasztól a Covid, nyáron meg a szokásos szabadságok miatt volt döglött a munkaerőpiac. Én úgy érzékelem, most már foglalkoznak az önéletrajzokkal.
2020. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ilyen tapasztalattal bármelyik SSC-be elmehetnél, most is vannak felvételek. Ajánlom a Professiont és a Linkedint, nézz körül ott.


Most egy picit felélénkült a munkaerőpiac, persze még azért messze vagyunk a tavalyi szinttől.


Amúgy milyen könyvelői képzést néztél ami csak 1 éves? Ezt csak azért kérdezem, mert a mérlegképes könyvelő bemeneti feltétele valamilyen gazdasági diploma vagy OKJ.

2020. szept. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sehogy
2020. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1/9 tothzsuzsi kommentjéhez hozzátenném, hogy egy nyolc általánost sem elvégző romát előbb vesznek fel ilyen helyekre mint a kérdezőt, mert kevésbé tartanak tőle, hogy az első adandó alkalommal váltani fog.
2020. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!