Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális ez a bérigény vidéken...

Reális ez a bérigény vidéken könyvelési adminisztrátor pozícióban?

Figyelt kérdés

Nettó 80-90 ezer Ft/hó bérigény reális ebben a pozícióban heti 20 óra munkáért? Csak azért kérdezlek titeket mert az előző munkahelyemen rendes analitikus könyvelő voltam teljes munkaidőben és ott a nettó órabérem el sem érte az 1000 forintot.


Mindenképp szeretném ezt az állást, de a bérigény meghatározását kérték jelentkezéskor (ergo aki fosért-hugyért válallja azt veszik fel) és én még nem nagyon tudom, hogy "hányas a kabát" ezért bruttó 120-140 ezret írtam bérigénynek. Talán csak nem sok ez az összeg?! Mit gondoltok?


Egyébként a vidék az most itt a nyugati határ környékét jelenti.


Előre is köszönöm válaszokat.



2020. szept. 23. 21:28
A kérdező szavazást indított:
Ennyi reális
Keveset kérsz
Sokat kérsz
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Hány év tapasztalat, az milyen munkakörben, milyen cégnél; milyen végzettség; hol és milyen céghez jelentkeztél; igényel-e bármilyen egyéb skill-t az adott munka (pl. idegen nyelv, speciális szoftver ismerete)... etc. Ennyi alapján nehéz konkrétumot mondani.

Én a magam részéről nem hiszem, hogy adminisztrátornak fizetnék ennyit, mert ennek a másfélszereséért már találok pályakezdőt teljes állásra, akit oké, hogy be kell tanítani, de legalább fél évig többet spórolok a béren. d

2020. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
#1. Vagyok, véletlenül elküldtem. Annyit akartam még írni, hogy nem az ország nyugati felén élek, nem tudom, ott milyenek a bérviszonyok a szakmában, saját tapasztalatról írtam. Ettől függetlenül sok sikert az álláshoz! :)
2020. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszi a választ.

Ez egy logisztikai cég és a hirdetés úgy szólt, hogy ambiciózus pályakezdőt, vagy olyat keresnek akinek van már 1-2 év releváns tapasztalata hasonló munkakörben ami előnyös is lenne. Könyvelők, számlázók munkáját kell segíteni. Ami még fontos, hogy a hirdetésben az volt, hogy szakmai tapasztalatnak megfelelő bérigényt kell írni.

Kicsit több mint egy évig voltam analitikus könyvelő az előző helyen, ezért gondoltam legalább nettó 80 ezerre. :/ Garantált bérminimum 4 órásba 70 ezer körül van hát most csak nem lóg bilibe a kezem a 80 miatt.

2020. szept. 23. 21:51
 4/7 A kérdező kommentje:

Még egy plusz kérdésem lenne:


Nem küldtem még el a pályázati anyagomat, a bérigényhez bruttó vagy nettó összeget érdemes írni? Ha nettóra átírom akkor talán veszik a lapot, hogy nem ragaszkodom a magasabb bejelentett bruttóhoz, tehát elég a br 105.300 + boríték?

2020. szept. 23. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Én mindig a nettot írom
2020. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem kevés. A heti 20 óra az napi 4, a napi 8 órás munkáknál az átlagos fizetés 260-300e forint. Ha ezt megfelezzük, akkor 130-150e a reális 4 órásért. Te meg majdnem ennek a felét lőtted be...
2020. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én a garantált bérminimumból indultam ki meg abból, hogy az előző helyen is éhbért kerestem pedig az sokkal komplexebb munkakör volt, nem ilyen irodai segédmunkás mint pl ez. :/
2020. szept. 24. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!