Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Balfék vagyok, hogy ezt...

Balfék vagyok, hogy ezt elvállaltam?

Figyelt kérdés

Laborban dolgozom, lassan 2 éve. Én vagyok a vezető helyettes, a főnököm velem egy idős, ő a vezető. Törtető típus. Legyen a neve Monika. Senki sem gondolta volna róla, de most bejelentette, hogy kismama. Mindenki örül neki, mert senki sem szereti, 27 éves nő létére, akiről lerí, hogy semmihez sem ért, ossza az észt, a telep vezetőknek, TMK-soknak és mindenkinek.


félrehívtak a bejelentés után a közös főnökünkkel, aki legyen Réka, és megkérdeztek, hogy vállalnám-e addig a vezető helyet, amíg vissza nem jön, szigorúan megbízással csak, nem örökre. 2 ev után tervez visszajönni.


2 nap gondolkodási idő után elfogadtam.



A bökkenő az, hogy nekem senki sem tudja, de ismerősöm a közös főnökkel ugyanolyan pozícióba levő, ő legyen Gréta, csak másik telephelyen levő személy, akinél régebben ő is dolgozott. A beosztottja volt, tehát ismeri, hogy kétszínű. Csak azért akarja a fönökömet, Mónikát, hogy maradjon, mert elég ostoba és nem veszélyezteti az ő helyét.


Na szóval kikértem az ismerősöm Gréta tanácsát, ő bele lát a helyzetbe, hisz 1 vezérigazgató alá tartoztunk, mindenről értesül. Azt mondta, szerinte fogadjam el, jó bizonyítási lehetőség, utána nagyobb eséllyel kerülhetek én is magasabbra stb. csak figyeljek, hogy garantálják nekem, hogy a helyem megmarad. Mert a helyemre Réka egy gyesen lévő regi beosztottják akarja visszahozni, akivel nagyon jóba volt, félő, hogy ott is akarja tartani, abban a pozícióba, ahol én jelenleg vagyok. Mert mondta is, hogy ha visszajön babázás után Mónika, akkor majd én megyek szülni, és váltjuk egymást.


csak fogalmam sincs, hogy lehet ezt garantáltatni velük, hogy a helyem megmaradjon. Arra gondoltam, hogy ragaszkodom ahhoz, hogy határozott idejű szerződése legyen a gyesről visszajött csajnak.


Nektek mi a véleményetek?


2020. szept. 26. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
A véleményem? Szerintem ne dolgozz sokáig olyan helyen, ahol az összes vezető nő!
2020. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ha látnád, hogy mind a 8 minőségellenőr nő nálunk, milyen sz.rkavarás megy mindig :) Imádom a céget amúgy, mindig is ide akartam bekerülni, szeretnék is maradni, de nem feltétlen a laborban
2020. szept. 26. 10:32
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Semmi közöd a gyesről visszajövő szerződéséhez. Te is csak kavarod a szart.
2020. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De van, mert én leszek a felettese. Úgy, mint nekem most a főnököm, ő is látta, beleírt, aláírta a szerződésem. Ugyanúgy én is meg fogom tenni az övével
2020. szept. 26. 10:48
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Aki gyesről jön vissza, annak van élő szerződése. Nem módosíthatod csak úgy.


Amúgy kuvára nem vagy főnöknek való. De egyik pitsa sem, akiről írtál.

2020. szept. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van igen, de lesz új, laboránskent dolgozott, sokkal alacsonyabb pozícióban. Ez a te véleményed, örülök, hogy ezt egy kérdésből meg tudod állapítani, biztos sikeres HR vezető vagy, úgy látszik nálunk máshogy gondolkoznak, de nem ez a kérdés most.
2020. szept. 26. 10:55
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem túlspirázod ezt az egészet. Nekem az a tapasztalatom, hogy soha semmi sem biztos. Egy gyerekvállalással minden megváltozik, teljesen máshova szoktak visszamenni gyes után, vagy becsúszik egy máaodik, harmadik baba, jobb ajánlatok, részmunkaidők, ezekkel évek mennek el, mire meg te mész gyesre, vagy bármi közbejöhet.


Finoman mondom, ne keverd te sem a kását, nem kell túlgondolni az egészet, mert figyeld meg, úgy sem úgy lesz.


Én biztos nem kotnyeleskednék ennyire mélyen bele, hogy kinek milyen jogviszonyban van a szerződése.

Azontúl még plusszban eléggé visszatetsző hogy ezzel akarod bebiztosítani magad, magyarul leszarod a munkát, de a pozihoz foggal körömmel ragaszkodsz mindenkin át.

Nevetséges ez így, ne haragudj hogy így vélekedek, de ez jött le nekem így az egészből.

2020. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Vicces, hogy a nők panaszkodnak, hogy kevesebb fizetést kapnak, de közben évekre elmennek "babázni" :D Nekem is volt ilyen munkatársam, akinek köze nem volt a munkához, elment szülni, kapta a pénzt, ha meg megunta a babázást akkor várta a munkahely. :D Ja hát így könnyű.

Válaszd azt amiben jól érzed magad, ilyen nincs hogy garantálják a helyed.

2020. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem ezt az javasoltay aki 30 éve a cégnél dolgozik és ismeri, hogy működik ez. És nem akarom, hogy az legyen, hogy ha visszajön, akkor én a 2 szék köze esek.

És félreértés ne essék, én nem akarok vezető lenni. A helyettes mint mindenhol, sokkal többet dolgozik, ez nálunk sem volt másképp. Nem érdekel a fonokoskodik, őrültem a sok munkának, mert 1,5 év alatt millió dolgot megtanultam. A mostani vezető pozicioval is ugyanez lesz, ezért vallaltam csak el

2020. szept. 26. 13:59
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz garantáltatni semmit. Eleve hogy képzelnéd el? A te pozíciódat ne töltse be senki két évig, hogy majd vissza tudj menni. Vagy garantálják, hogy a visszaérkezőt kirúgják majd? Megérdemlitek egymást az összes játszmázós, egymás háta mögött körbeszervezkedős pitsával
2020. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!