Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy legyek jómódú? Elég ha...

Hogy legyek jómódú? Elég ha kitanulok egy piacképes szakmát?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attol fugg mit ertesz jomodu alatt.
2020. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Definiáld, mi a jómódú?

Pl. nekem lakásom és új kocsim van, minden évben nyaralok és nem kell számolgatnom hó végén a pénzt, mert telik mindenre. De nem gondolom, hogy gazdag lennék.


Egyébként piacképes szakmában jónak is kell lenni.

2020. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Saját ház, kocsi, pénz hogy eltarthassak egy gyereket, stb..
2020. szept. 29. 13:30
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves korodra mindez?

- 40+ elég egy jó szakma, de ennél sokkal többed nem lesz, mint amit felsoroltál.

- 30+ kiemelkedő fizetéssel, jó szakmaval, ha a 20-as éveid eleje óta dolgozol, lehet.

- 20-as eveidben, hogy ez meglegyen, messze nem elég egy jó szakma..

2020. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Ha a szülők nem tolják alád a kocsit meg a házat mindegy mennyit keresel. Fizetésbő nagyon sok idő össze spórolni.


Tegyük fel, hogy keresel 1M nettót és sikeresen meg spórolod minden hónapban a felét. Kinézel egy nem túl menő de nem túl öreg autót 2,5M huf-ért. A kocsi ingóság, ingóságot nem veszünk hitelre, össze spórolod az árát még a járulékos költségeket (3M) röpke fél év alatt. Miután megvan a pariba, kicsit húzol a nadrág szíjon kicsit a megtakarítási rátádon és boldogan tudod használni is az új szerzeményt. Innentől 450K-t félreteszel havonta, ami még így is szerintem egész jó megtakarítás. Kinézel egy olcsó panelt amiben a gyerekkel is elfértek 40 Millióért. 18 Hónap alatt össze spórolod a hitelhez a beugrót aztán 20 évig fizeted 180K-val havonta a hitelt. Könnyedén elérhetőek a céljaid két év kemény spórolással és fél életre történő eladósodással.


A nagy probléma, hogy ha 1 Millió nettót keresel, akkor az életszínvonaladat is emelkedik és az évi két nyaralás + síelés mellett nehéz megtakarítani.


Az még nagyobb probléma, ha a szülök nem tudják alád tolni a jólétet és te sem tudsz eleget keresni. Akkor irány külföld, próbáld meg azt az 1400 eurót félre tenni havonta, röpke 10 év után meg is van amire vágytál. Ez sem egyszerű szerintem.


Röviden: vagy lejjebb adsz az igényeidből vagy komolyan elkezdsz pénzt keresni és hagyod a bér rabszolgaságot a konformistáknak (mint én).

2020. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt nem csak a kereslet szamit, hanem hogy mellette mennyit koltesz. Kereshetsz netto egymilliot, ha 950k-t rogton elkoltesz belole.


#5-os, ha felvetted a hitelt, es elotte sporoltal havi 450k-t, akkor utana sem a 180k-t fogod fizetni, hanem akar a 450k-nal is tobbet fizethetsz, mivel alberletre mar nem kell koltened. De maradjunk csak 400k megtakaritasnal, azzal nem 20 evre, nem “fel eletre” adosodsz el, hanem kb. 7 ev alatt teljesen kifizeted a lakast, ami gyerekestul elfersz. (Es meg igy is megmarad havi 50k plusz a megsporolt alberlet dija felrakrakva.)

Nyilvan egymillio nettot nem sokan keresnek, de azert ne allitsuk, hogy abbol fel eletre el kell adosodni. (Foleg hogyha gyerek mar, akkor egyreszt CSOK, onnan 1-2 millio tamogatas osszejon, meg a CSOK-hitel es a Babavaro-val azert ket egeszen utos hitelt is kaphatsz.)

2020. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én 15 milliós családi házra meg 500 ezres kocsira gondoltam
2020. szept. 29. 16:50
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Ebben az országban nehéz nagyon.
2020. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelen... Nem toltak alám semmit, 17 éves korom óta elköltöztem suli mellett dolgoztam érettségin+ 4 szakma hitellel igaz,de van saját kertes kecó, + autó egyedül élek


Csak akard és ne add fel, ne engedd hogy a sok irigy lehúzzon!!! Hajrá!


27/L

2020. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

#5: Az árakkal nemigen vagy képben!

2,5 millióból 8 évnél fiatalabb kocsit nemigen veszel normálisat, az meg már nem annyira fiatal.

40 millióba meg hogy kerülne már egy panel? Nem akarod esetleg megvenni az én lakásomat? 40 millióért a tiéd! Én meg veszek belőle egy újépítésű házat a kertvárosban...


#7: Ez meg a másik véglet. 15 millióból nem veszel családi házat csak Mucsajröcsögén. Fél milliós kocsi meg legalább 15-17 éves és folyton le fog robbanni.

2020. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!