Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet valakiből színész...

Hogyan lehet valakiből színész manapság?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit,a kérdés fentebb adott,azonban itt még hozzátennék pár dolgot. Fiatalabb koromban gondolkoztam a színészi pályán,hiszen nekem mindig is tetszett,emellett pedig mindig is "humán"beállítottságú voltam.Azonban két dolog tántorított vissza. Az egyik a bekerülés,-illetve nagy konkurencia gondolata,a másik oedig az ének. Az első teljesen érthető,anno nagyon sok helyen olvastam/hallottam hogy nagy túljelentkezés van e téren és ha az ember be is kerül a megfelelő iskolába,akkor sem teljesen biztos a karrierje. A másodikról pedig annyit,hogy olvasni, verset mondani gimiben is szépen tudtam,1-2 versenyre is elmentem,azonban az énekléssel mindig gondom volt. Egyszerűen hangom sincs,plusz a zenélés sem érdekelt igazán. Ahogy észrevettem ez természetesen az egyik legalapvetőbb támpontja a "színészeknek",azonban pl. az USA-ban nagyon sok olyan színész van aki szintén nem tud énekelni,gondoljunk csak bele a régi motorosokba mint pl. Bruce Willis,vagy éppen Sylvester Stallone (és még sorolhatnám). Most hogy van ez pontosan?

2020. szept. 29. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés dolga, hogy Bruce Willis vagy Sylvester Stallone mennyire színészek. Bruce Willisnek pl. van kb. egy karaktere, minden filmben azt alakítja. (Na jó, egy kivétel van, a Jól Áll Neki A Halál című filmben más karaktere volt, abban jó volt.) Stallone egy fokkal sokszínűbb, de nem sokkal.

Ha ilyesmi karrierre számítasz, akkor finoman szólva nagy fába vágtad a fejszéd. Elsőként azt kell eldöntened, hogy mit is akarsz. Például mennyire lesz csalódás neked, ha évekre egy vidéki színházba kerülsz.

2020. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos az észrevétel; a magyar színészek között is sok olyat lehet találni, akiknek kb. semmi énekhangjuk nincs, mégis befutottak.

Amerikában kb. kicsit más a helyzet, ott sok esetben az utcáról berángatnak valakit, hogy játsszon már el egy kisebb szerepet, utána "felfedezik", hogy ő milyen tehetséges, tehát mindenféle előtanulmány nélkül lehet valaki akár Oscar-díjas színész is.

Magyarországon azok a szabályok, amik, nem kell benne az értelmet keresni, hanem teljesíteni kell őket. Egyébként az ének a legkevesebb; vegyél egy pár órát magán énektanárnál, és máris érzékelhető lesz a javulás.

2020. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 GLadislaus válasza:

Csak megjegyzésképpen, nem tartozik a kérdés lényegéhez, de Willis énekelget, meg lehet ítélni, mennyire tud:

https://www.youtube.com/watch?v=nDXkd2NyCCE

Szerencsére annyira biztos nem, hogy a Die Hard musical legyen.

2020. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvégzi az SZFE-t
2020. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Gondoljunk csak néhai Bajor Imire.

Ki ne szerette volna.


Volt iskolája ? Nem.

Volt tehetsége ? Igen


Úgy látszik ennyi is elég lehet.


Persze ehhez az is kell, hogy humoros alakításokat vállaljon el, mert a drámai színészekre nem sokan figyelnek fel.

A kedven színészem.

--------------


Aztán meg az Oroszlán Szonja.


Énekelni nem tud, de van egy olyan kisugárzása, ami miatt hiányozna a színászi palettából.


Aztán ott a Reviczky Gábor.

Egy riportot néztem vele, hát csak mekegett, makogott.

Nem tud improvizálni, így színészként úgy gondolom nem állja meg a helyét, de ennek ellenére a megírt szövegeket a rendezői instrukciókkal együtt jól elő tudja adni. Ős is egy karakter, emiatt én kedvelem.


És ilyenkor megfogalmazódik a fő kérdés.

Mitől lesz egy színész jó színész ?


Létezik erre jó válasz? Valószínűleg nem.

A magam részéről elég, ha szívesen látom egy filmben, mert..


Karakteres , mint pl Sean Connery

Kitűnő arcjáték, pl: Leonardo DiCaprio

Gyönyörű sírós szem: Demi Moore a Ghostban.

Mosolyok mosolya : Sandra Bullock


De öreg korára is a kedvencem lett : Donald Sutherland , pedig az első amit tőle láttam, a "Tű a szénakazalban" filmjében egyáltalán nem tetszett az fizimiskája.


Nehéz megmondani, hogy kiből mi lesz...


Külföldiek közül:


-

2020. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
"Külföldiek közül" sztornó, véletlenül benne marad...
2020. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az énektudáshoz: Sok olyan nagy színész van, akinek nincs sok hangja, de az előadásmóddal, színészi játékkal kompenzálja. Kern András pl. nem egy Caruso, de mégis jól adja elő, tud valami olyan pluszt beletenni, ami miatt élvezhető.
2020. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszokat.


Úgy tűnik mindannyiótokkal egyetértek.Számomra az a zavaró (ne értsetek félre,nem fényezni akarom magam és nem biztos hogy egy rejtett tehetség vagyok),hogy szerintem lenne érzékem a színészethez.Suliban ahogy fentebb írtam,jártam versmondó versenyekre,illetve kisebb sulis darabokban is játszottam,azonban pl. ahogy a SZFE-n is láttam, alapkövetelmény az énektudás...Én meg nem szeretném sem énekelni,sem musical-ekben szerepelni.Engem ami érdekelne,az a prózai része a dolognak.Mindenesetre,így 20 évesen nem hiszem hogy ilyen irányba fogok menni...

2020. szept. 29. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!