Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem alatt megéri gyakornok...

Egyetem alatt megéri gyakornokként dolgozni?

Figyelt kérdés

A barátnőm most utolsó éves egyetemista, első évtől a szakmában (gazdasági) dolgozik cégnél. Kezdte egy nagy multinál pénzügyön,majd most egy banknál pénzügyi gyakornok.

Én első éves vagyok,nem dolgozom.

Ő nem akarja amúgy otthagyni,azt mondja szerinte nagyon megéri, igaz nem keres nagyon sokat,de zssebpénznej jó,viszont azt mondja mindig,hogy így könnyebben talál diploma után állást,akár maradhat is ahol most, valamint utsó év után van szakmai gyakunk,és ő itt már lebeszélte,hogy csunálhatja,tehát neki nem kell majd utolsó percben helyet vadásznia.

Viszont nincs semmi szabadideje.

Ha nem dolgozik,akkor tanul...bár arra sincs annyi ideje mint szeretné,így max olyan hármas tanuló(néha négyes). Általában minden hétköznap éjfélig tanul,mert máskor nem fér bele...

A barátnőivel az egyetemen találkozik max,vagy havonta 1x iszogatnak vagy buli,ilyesmi,de nem gyakrabban.

Velem is csak hétvégén van ideje találkozni, akkor csinálunk valami programot.

Szerintetek tényleg megéri ez az életforma?

20F



2020. okt. 3. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Lehet kevesebb részmunkaidős állást is találni! Mindenképpen megéri, mert friss diplomásként már nem leszel teljesen nullatapasztalatos pályakezdő. Ha meg tetszik a gyakornoki hely és elégedettek velex, rögtön meg is kínálhatnak egy állással.
2020. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
95%
Karrier szempontjából mindenképp megéri. Ezt viszont neki kell érezni, hogy belefér -e neki az, hogy sokkal kevesebb ideje marad társasági életre. Így is tölt időt veled és a barátaival is, ha viszont nem dolgozna, akkor lehet, hogy ezt az időt nem hasznosan töltené, hanem pl iszogatással. Ha ilyen oldalról nézem, akkor is mindenképp megéri.
2020. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első év után kezdtem dolgozni gyakornokként és úgy érzem, hogy borzasztóan megérte. Az igaz, hogy kevesebb szabaidőd lesz, és meg kell birkózni az időbeosztással, de tényleg sokat ad hozzád 1-1 ilyen tapasztalat hosszútávon. Nem mindegy szerintem, hogy milyen tudással, tapasztalattal és kapcsolati hálóval kerülsz ki az egyetemről.


Gyakornokként egyébként több, mint másfél évig dolgoztam, két helyen is. Az egyik magyar kkv volt, a másik multi. Szerintem már csak ezért is jó ez az egész gyakornokság dolog, mert rájöhetsz arra, hogy milyen terület érdekel igazán, esetleg a startupok vagy inkább a multik vonzanak.


Illetve jelenleg az utolsó félévemben járok, és mivel volt már valamennyi munka-, és hallgatói szervezetben alelnöki tapasztalatom, így diplomázás előtt fél évvel simán felvettek multihoz pályakezdő, teljes állásba.


Szóval szerintem nagyon megéri minden áldozat ellenére, de ez csak egy példa :) írj össze pro-kontrákat, célokat és döntsd el, hogy ezekbe belepasszol-e a gyakornokság.


Sok sikert!

2020. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!