Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orbánék mennyit késtek az...

Orbánék mennyit késtek az orvosi béremeléssel? 10 évet? 20 évet? A rendszerváltás óta eltelt 30 évet?

Figyelt kérdés

Végre úgy tűnik a kormány tényleg elszánta magát egy komoly eü bérrendezésre. A kérdés csak az, ez mennyire halottnak a csók most 2020ban?


Mennyit késtek ezzel? 20 évet?

Már rég késő.

A világ kinyílt, soksok orvos eleve külföldön, de aki még most tanul, annak is kb első gondolata a külföld. És ennek nem csak a pénz az oka, így pénzzel nem is lehet megoldani sem.

Egyszerűbben: akármennyit adhatna, akkor se maradnának.

Ezzel elkéstek. 20 évet? 30at? Mennyit?


2020. okt. 4. 14:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%
Akkor inkább ne is emeljenek semmit, kedves előttem szóló?
2020. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

11. igen, és ha nem orbán, akkor gyurcsány, igaz? ez a végletekben gondolkodás...hol olvasod, hogy én ezt írtam? vagy szereted beleolvasni a nemlétező dolgokat is mások mondandójába?


az volt a kérdés, hogy mennyire halottnak a csók most, 2020-ban...én erre válaszoltam...

2020. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén, az orvosi diplomán kívül kevés olyan diploma van, amit mindennap a gyakorlatban kell "megvédeni". Én is itt ülök, és irkálom az állásfoglalásaimat a szakterületemen a legutóbbi törvényhozói munkák, illetve a vonatkozó hatósági, bírósági gyakorlat alapján.

Ez se kis munka, egy átlag gyakorikérdéses jómunkásember el se tudja képzelni, mi az, hogy egy területet évekig tanulni, aztán azt a gyakorlatban is nyomon követni.

Őket az érdekli, hogy a fodrász vagy a hidegburkoló szakmával lehet többet keresni.

Az ő dolguknál, meg az én szakterületemnél annyival több egy orvos munkája, hogy az ő trehány munkáján emberéletek, vagy súlyos egészségkárosodás múlhat.

Az enyémen legfeljebb annyi, hogy megbüntetik a céget, mert jogsértő gyakorlatot folytatott, engem meg kirúgnak, mert nekem kellett volna szólni, hogy az a gyakorlat jogsértő.

De a gyakorlatban még ez utóbbi se jellemző, mert nagyvállalatoknál egész osztályok vannak, amik a szervezetük nevében adják a szakvéleményt. Az meg, hogy az olykor amúgy is ellentmondásos hatósági, bírósági gyakorlat tükrében néha elvesztenek egy pert, az benne van a pakliban. Én legalább meg tudom mondani, hogy erre meg erre hivatkozással többnyire nyertek vagy vesztettek más cégek korábban, amire egy hidegburkoló nem lenne képes.

De az orvos döntéseit mindig a gyakorlat igazolja vissza, viszonylag gyorsan. Ha mással nem, a lelkiismeretével emiatt mindig el kell számolnia.

2020. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Tűzoltók sem keresik töredékét sem egy orvos fizetésének. Biztos ők is rendszeresen rohangálnak kigyulladt helyekre életüket kockáztatva. Rajtuk pl.nem csak az emberek élete,de a saját életük is múlik.

De rengeteg ilyen munka van még.Pl. a rendőrségen is van pár terület,ahol életek múlnak a rendőrön.Meg a sajátjuk is. De jaja,az orvosok biztos jobban megérdemlik, istenítsük csak őket és adjunk nekik annyi pénzt,amennyit elkölteni sem lehet..Azok pénzéből akik igazán megérdemelnék. Ők éljenek csak hitelből.

2020. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

A tűzoltó hivatás valóban egy zsákutca karrier szempontjából. Nem lehet lényeges előrelépést elérni benne sok leszolgált év mellett sem.


Ugyanakkor egy tűzoltónak nem kell 6(!) évig tanulnia egyetemen - ami még az egyetemi szakok között is kivételes, a mesterszakok az alapszakokkal együtt máshol megvannak 5 év alatt.


Nem lebecsülve, tényleg, a tűzoltók munkáját, de az állam statisztikák alapján dolgozik. Etek meg azt mutatják, hogy a lakosság x százaléka alkalmas szellemileg arra, hogy egy orvosi egyetemet elvégezzen (és még ezek közül is aztán x százalék sarlatán lesz, mint doktor gödény és doktor lenkei), a többiek meg, hát, a részükre nyitva álló pályák közül válogathatnak.

Ez lehet mondjuk árufeltöltő, raktáros, rendőr, vagy éppen tűzoltó.

Megjegyzem, hogy akik ennek ellenére a tűzoltó szakmát VÁLASZTJÁK - tehát semmi nem kötelezi őket, hogy pont azok legyenek - azok ezt valamiféle, az orvosokhoz hasonló elhivatottság miatt szokták tenni, és nem azért, hogy sokat keressenek.

Ha a fentiek nem lennének, akkor paradox módon jóval többet is keresnének, mert amire nem jelentkezik senki, viszont szükség van rá, azt meg kell fizetni.

De hát (az állam szerint) így is épp elegen jelentkeznek, szóval jóvanaz.

Épp itt, a gyakorikérdéseken olvastam egy fiatal csajszi kérdését, aki a lehetőségekről érdeklődött, merthogy vonulós tűzoltó csak férfi lehet, de ő akkor is a tűzoltóság keretében akar dolgozni.

2020. okt. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
Az orvos sem 6 évig tanul, hanem minimum 6 évig. Nem mindegy.
2020. okt. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%

Béremelés?

Az Eu-tól kaptunk 390 milliárdod Euróban a koronavírus ellen.

Az eszközök már megvannak. Százezer lélegeztető gép se több mint 1 milliárd Euró.

Akkor igenis az ellátás és védekezés fontos elemei az orvosok. Ennyi pénzből meg csak kitelik rá.


De bármilyen kormányzat is van éppen időszerű volt ilyen időkben az emelés, mindegy milyen forrásból.


A fogorvos miért kapjon egy milliót? Menjen el valaki egy fél órás fogtömésre maszekba és kérdezze meg, hogy miért 30 ezer? Na azért. Így a többi orvos is.

2020. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azzal vitatkoznék, hogy a rezidensi időt úgy aposztrofálják, hogy egy orvosnak 10+ évet kell tanulnia, hiszen a rezidensi munka során kb. 95%-ban hagyományos "gyakornoki munkát" végzel, mint egy kezdő jogász, kezdő burkoló, kezdő pénzügyes stb. és a munka nagyon kis százaléka az, ami iskolarendszerű oktatás.
2020. okt. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!