Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire biztos egy állásajánlat?

Mennyire biztos egy állásajánlat?

Figyelt kérdés

Két jelentkezés van folyamatban, az egyikre több mint egy hónapja jelentkeztem és sikerült, jövő hét utáni hétfőn kezdeni kellene.

A másikra utólag jelentkeztem és az egész 1 hét alatt lezajlott mert sürgősen kerestek valakit - ez lenne a jobb munkahely a kettő közül, viszont most hívtak és átküldték az ajánlatot e-mailben, hogy bő egy hónap múlva kellene csak kezdeni.


Most azon aggódom, hogy mi van ha addig visszamondják, hisz egy hónap alatt sok minden történhet és a másik munkát meg visszamondom. Megtehetném azt is, hogy ott kezdek, de nem akarok velük kitolni mert ha minden jól megy csak 2 hetet lennék ott vagy még annyit sem.


2020. okt. 8. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Semennyire nem biztos.


Én például volt cég, ahol azzal biztatott a HR-es, hogy ők hivatalos szándéknyilatkozatot, hogy fel fognak venni.

Mosolyogva mondtam neki, hogy ettől még ugye a próbaidő első órájában ki is rúghat, ő meg hasonlóan kedélysen mondta, hogy ez tény.

2020. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" és az egész 1 hét alatt lezajlott mert sürgősen kerestek valakit - ez lenne a jobb munkahely a kettő közül,"


BIZTOS? Nem csak annak látszik kívülről?

Ha sürgősen kerestek valakit, akkor annak azért nem mindegy, mi az oka?

Elég gyakran előfordul, hogy azért kell hirtelen valaki, mert az előd faképnél hagyta őket egy jobb helyért vagy besokallt a munkáltatótól.

Az a sürgősen keresnek valakit csak néhány esetben nem gyanús. pl. hirtelen beteg lett hosszútávra az előző kolléga, stb.

Én a helyedben egy kicsit megpróbálnék utána járni, mi az oka annak, hogy sürgősen keresnek embert. (mondjuk azt meg végképp nem értem, ha sürgősen kerestek embert, akkor miért bő 1 hónap múlva kell kezdeni?)


És igen, semennyire nem biztos, ott a próbaidő, mindkét helyen, bárki bármikor mondhatja a 3 hónap alatt (ha annyi van), hogy holnap már nem kell dolgozni jönni/menni :-)

2020. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah, a sürgősen keresnek valakit másik esete, hogy kaptak egy rövid projectet, gyorsan kell egy kis segítség, még a próbaidő alatt úgyis megválnak tőle, mert csak ideiglenesen kell, egy hónap múlva már nem érdekes.
2020. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondanád vissza a másik munkát? Beállsz dolgozni az #1-es munkahelyre és ha a #2-es helyen még mindig várnak 2 nappal a kezdés előtt akkor próbaidő alatt felmondasz és átmész oda. Ennyi.
2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztonsági játékot akarsz játszani, elindulsz az első helyen, aztán ha tényleg bejön a második, váltasz. Próbaidő alatt te is azonnal felmondhatsz.
2020. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem úgy tettek feketelistára, hogy jóval munkába állás előtt mondtam vissza a munkát. Szóval lehet, hogyha most mondanád vissza a már elfogadott munkát, akkor ugyanolyan szinten kezelnének, mintha próbaidő alatt mondanál fel. Amihez egyébként jogod van. Viszont lehet, hogy annyira megtetszene a munka, hogy nem is akarnál váltani. Amúgy meg néha őnzőnek kell lenni, és magadra gondolni, nem a cégre. Majd találnak valakit a helyedre. Biztosat bizonytalanert nem mondanék fel. És bár egyedi eset volt, de szomszédom mesélte, hogy a korona elején akart munkát váltani, már felmondott, az új helyre pedig ajánlatot küldtek, majd azt mondták bocsi mégse kell ember. Szóval én nem sajnálnám a céget, azt kell nézni neked mi a jó.
2020. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!