Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a bajuk velem?

Mi lehet a bajuk velem?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon jó munkalehetőséget, pont ideális lenne pályakezdőként. A leírásban összesen annyi elvárást írnak, hogy középiskola. Nem szükséges tapasztalat, se semmi speciális. Nekem van már egy diplomám ami releváns terület, valamint most is folyamatosan képzem magam. Sajnos tapasztalatom nincs, mert ügye csak úgy lehet szinte munkát kapni, ha van tapasztalatod, de ugye az munka nélkül nem lesz szóval érdekes. Na de a lényeg, hogy körülbelül egy hónapja jelentkeztem is a meghirdetett pozícióra, gondoltam bőven jó vagyok hozzá, egy interjúra csak behívnak. Hát sajnos nem, semmi. Egy visszajelzés sem érkezett, azonban ma megláttam hogy újra feltették frissen a hirdetést. Lehet nem kellett volna, de újra elküldtem a jelentkezést. Egyszerűen nem értem miért nem hívnak vissza, miközben láthatóan jobbat nem találtak, mert megint keresnek embert. Úgy gondolom simán tudnák teljesíteni, még sem kapok esélyt sem. Olyan igazságtalannak érzem ezt. Ilyenkor most mi a helyzet? Ennyire nem ér semmit egy diploma?

2020. okt. 8. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy nem akarnak annyi bért fizetni,amiről azt gondolják,diplomásként elvállalnád.(a munkakörnek mégsem számít annyira)

Vagy előbb utóbb a diplomáddal akarnál elhelyezkedni,otthagynád őket.

Személyiséged nem illik a csapatba,ezt esetleg a fényképen látják.

Mindenestre oka van,hogy nem hívtak be először,ennek ellenére nem ciki,hogy megpróbàltad saját megnyugtatásodra.

2020. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Hasonló helyzetben vagyok, mostmár mindenre jelentkezek friss diplomásként.

Kb az az érzésem, h minimál bért akarnak fizetni, de a diplomás minimál bér az magasabb mint a végzettség nélküli. még ha nem is sokkal.

2020. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hívnak, mert nem kellesz. Ez ugyan rosszul hangzik, de egyáltalán nem biztos, hogy rólad szól: előítélet, nehezen olvasható életrajz, elégtelen motivációs levél, nem létező motivációs levél, már betöltött pozíció amit muszáj nyilvánosan is hirdetni, fontosabb nekik a tapasztalat mint a végzettség... Bármi.

Nem szabad egy helyre számítani, told a jelentkezéseket tömegesen és folyamatosan számos helyre, amíg csak állást nem találsz.


(Az általad említett tapasztalatszerzési anomália triviális megoldása egyébként a gyakornokoskodás. Jól járnak, akik egyetem utolsó évében elmennek részmunkaidős gyakornoknak, mert diploma után jól tudják hasznosítani a referenciát és a tapasztalatot is, ill. sokszor főállású pályakezdő lehetőségnél előnyt élveznek cégen belül, amint megkapják a diplomát.)

2020. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1#

De hát honnan tudják, hogy mi a bérigényem és basszus nehogy már egy kis bélyegfotó alapján megmondják egyből, hogy milyen személyiség vagyok. Egy sima interjúra illene behívni szerintem azokat, akik első körben alkalmasnak tűnnek. Ott az interjún kiderülne az is milyen a személyiségem, valamint rákérdezhetnek a bérigényemre is. Ez elég nagy kiba*szás. Nem értem, hogy akkor kit várnak a pozícióra... Diplomás ne legyen, nulla végzettség nélkül megnézem, hogy milyen emberek sétálnak be oda.

2020. okt. 8. 21:49
 5/15 A kérdező kommentje:

3#

Köszönöm a választ!


Tolom én a jelentkezéseket amúgy, rengeteget kiküldtem és semmi. Egy köszi nem kellesz visszajelzés se jött. Semmi.

Amúgy az említett helyre nem várnak tapasztalatot. Szóval az se lehet kifogás, hogy nekik fontosabb a tapasztalat, mint a végzettség. Konkrétan semmit nem várnak el, csak legyen egy sima érettségid. Azért gondoltam, hogy mivel releváns terület tökéletes nekem pályakezdőként. Önéletrajzommal, motivációs levelemmel sincs baj úgy gondolom, sokat dolgoztam velük. Megvannak angol és magyar nyelven is és teljesen igényes, rendes dokumentumok. Csalódott vagyok, mert ez nagyon lehúzza az ember önbizalmát. Ha már egy ilyen helyre se vesznek fel, ahova alapvető dolog elég, akkor mit kéne keressek.

2020. okt. 8. 21:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont,hogy túlképzett vagy diplomával.

Ilyen állásért nettó 130000 a tarifa,tényleg elvállalnád?

A stíluson is finomíthatnál egy kicsit.

Amúgy meg covid van.

Nem hívnak be sok jelentkezőt,én se hívnék mindenkit.

2020. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem értem mi bajod a stílusommal. Azt se értem miről beszélsz, teljesen normális és udvarias módon jelentkeztem az állásokra. Honnan veszed, hogy a stílusom nem megfelelő?

Tekintve, hogy nincs tapasztalatom és ez releváns terület, így igen elvállalnám, mert szeretnék fejlődni. Tapasztalat nélkül nincsenek irreális elvárásaim. Nekem jelenleg az is számít, hogy hol tudok tanulni. Ha teljesen mindegy lenne, elmennék a mekibe. Csak hát azzal nem megyek sokra, hiába keresek többet. Hosszú távon próbálok gondolkodni és ahhoz kell a kevésbé jövedelmező, pályakezdő munka is.

2020. okt. 8. 22:09
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok. Tévút, hogy személyesnek veszed, nem ismernek, nincs veled bajuk - attól még érdektelenek. Nem állítom, hogy leírtam a felsorolt okok között az összes lehetőséget, amiért nem vagy náluk sikeres, csak arra akartam rámutatni, hogy rengeteg, és rengeteg tőled független ok is létezik, ami miatt nem téged, hanem mást hívnak fel. Esetleg senkit se hívnak fel.


Tégy meg magadnak a szívességet, és dönts úgy, olyan cégnél szeretnél dolgozni, ahol készség szinten képesek és még hajlandóak is hozzád szólni. Mindenki más le van ejtve. Egészségesebb viszonyod lesz a jelentkezésekhez.


(A nem vár tapasztalatot és a nem előny a tapasztalat egyébként nem ugyanaz, de tényleg nem állítom, hogy emiatt szórtak ki.)

2020. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse is kell hozzá én azt érzem :) vagy protekció. Megvan a tudásod, legyen önbizalmad.
2020. okt. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Legfontosabb az ismerős, protekció. Ezzel szinte bárhova be lehet jutni, nélküle viszont úgy kell megfelelned valakiknek, mint egy vadidegen ember. Ahhoz pedig egyfajta bizalmat kell sugalni.

2. Tapasztalat. Ez a második legkézenfekvőbb kvalitás egy adott álláshoz.

3. Tapasztalatot és tudást alátámasztó papírok, képzési igazolók, diplomák.

4. Profil. Ha a profiloddal elvérzel, lehetsz te akármilyen alkalmas is a fejedben. Ez rengeteg mindenen bukhat az eddigi életpályádtól kezdve a nagymamád kedvenc tévé sorozatáig.

5. Karizma. Önbizalom. Csapatjáték. Talpraesettség. Tettrekészség. Stressztűrő képesség. Reprezentáció. Felkészültség. Egyszóval, pofa. Megeshet, hogy ezen csúszol el az állásinterjú során.

6. Szexepil, kinézet. Tudom klisé, de a szép embereket jobban preferálják.

7. Kihasználhatóság. Sok munkáltató kihasználni akarja a munkavállalóit. Ha te ezeknél mutatsz egy alpvető intelligenciát, máris kiestél a körből (szerencsére).

8. Támogatások, melyek felvehetőek utánad.

9. Túlképzettség/alulképzettség.

10. Inkompatibilis bérigény.

11. Faji hovatartozás.

12. Versenyszféra/Állami szféra ellentéte a CV-ben. A kettő nem fér meg egymás mellett.


Ezek mind lehetnek a "bajaik" veled. Lehet, hogy van még több pont ennél, de ezek mind nyomhatnak a latba. Tapasztalatból írom.

2020. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!