Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a bajuk velem?

Mi lehet a bajuk velem?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon jó munkalehetőséget, pont ideális lenne pályakezdőként. A leírásban összesen annyi elvárást írnak, hogy középiskola. Nem szükséges tapasztalat, se semmi speciális. Nekem van már egy diplomám ami releváns terület, valamint most is folyamatosan képzem magam. Sajnos tapasztalatom nincs, mert ügye csak úgy lehet szinte munkát kapni, ha van tapasztalatod, de ugye az munka nélkül nem lesz szóval érdekes. Na de a lényeg, hogy körülbelül egy hónapja jelentkeztem is a meghirdetett pozícióra, gondoltam bőven jó vagyok hozzá, egy interjúra csak behívnak. Hát sajnos nem, semmi. Egy visszajelzés sem érkezett, azonban ma megláttam hogy újra feltették frissen a hirdetést. Lehet nem kellett volna, de újra elküldtem a jelentkezést. Egyszerűen nem értem miért nem hívnak vissza, miközben láthatóan jobbat nem találtak, mert megint keresnek embert. Úgy gondolom simán tudnák teljesíteni, még sem kapok esélyt sem. Olyan igazságtalannak érzem ezt. Ilyenkor most mi a helyzet? Ennyire nem ér semmit egy diploma?

okt. 8. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nekik diplomás, nyilván oka van.
okt. 9. 00:11
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre én is azt mondanám, hogy túlképzettnek gondolnak a pozira, és vagy attól tartanak, hogy nagy lenne a bérigényed, vagy hogy lelépnél amint kapnál egy jobb lehetőséget.
okt. 9. 07:25
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

10es 100%ban leirta, sajnos igy van ez.

Én ahol dolgoztam mindig klrdezték hogy nincs-e ismerősom. Étterem volt, igy olyan helyre nemnagyon lett volna amúgy sem. De ha ajánlottam volna vkit szinte azonnal felveszik önéletrajz nélkül.

És így van az ismeretség legtobbszőr nagyon nagy mérvadó.Igaz volt olyan tapasztalatom is h egy gyárba jelentkeztem. Ismerős ajánlott be. Felvettek volna de elszúrtam, utólag nem bánom.

Ott rontottam el h elmondtam milyen diplomám van és miket tanultam. Csak néztek mert olyan hogy lean managementet inkább felsőbb vezetők tanulnak csak. Volt tapasztalatom is, mégis nem vettek fel.

Volt olyan is ahova nemis jelentkeztem hanem az utcáról behívtak, megkérdezték nem akarok-e ott dolgozni.

Ugyhogy ne agyalj ezen,hanem menj tovább célod felé.

okt. 9. 09:49
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor valóban azt mondják, hogy motiválatlan vagy mivel túlképzett vagy. Az a tapasztalatuk, hogy elmész tőlük.

A HR-eseket egy képzeletbeli embertípus megkreálására tanítják. Ha neked X diplomád van, akkor te X ember vagy nekik pedig nem az kell. Kész

okt. 9. 11:09
 15/15 anonim ***** válasza:

így van, ahova kemény munkavállaló kell oda hiába jelentkezik 1vagy több diplomás, tobb nyelven beszélő , intelligens személy. Ott a fizikumot és strapabírást nézik. Ennyi

Sajnos én amikor CVket kuldtem kb. 5-10x is meg kellett változtatnom ezt-azt. Mert egyes helyeknél a tudást akartam kiemelni, máshol inkább a gyorsaságot, strapabírást.

Olyan is volt hogy a főnök amikor interjuztatott azt mondta soha senkitől sem hallott még ilyen szép bemutatkozást, és ha nem egyik uzletébe akkor a másikba menjek. Igen ám de a kedved kolleganők a próbaidőben hazudoztak felőllem hogy nehogy engem vegyenek fel, hisz volt feljebbjutási lehetőség. Így az üzletvezető 3nap után azt mondta h a kolleganők ezt meg amazt mondták igy ö nem szeretne alkalmazni.

Arra a 3napra inkább meg se mondanám mennyit kaptam, nesze neked diploma és 4 középfokú nyelvtudás .

Kedves kérdező, fel a fejjel, amint látod nem vagy egyedűl. Sok sikert!

okt. 9. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!