Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi Németországban a NETTÓ...

Mennyi Németországban a NETTÓ minimálbér?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez függ attól, hogy milyen adócsoportba tartozok, hogy mennyit vonnak le a bruttóból. De annyit kell tudni rólam, hogy gyerektelen egyedülálló férfi vagyok.

Így mennyi lenne a nettó minimálbérem havonta, illetve óránként?


Mégegyszer hangsúlyozom: NETTÓ



2020. okt. 9. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Nincs Németországban minimálbér. Ágazati bérmegállapodások vannak.


Milyen szakterületen, milyen végzettséggel...???

2020. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De ehhez kellene tudnod egy csomó adatot, pl. hogy mennyi eü. biztosítást fizetsz, vagy nyugdíjjárulék hogyan van a szerződésedben, stb. stb.

2020. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

9,35-nél nem lehet kevesebb a Tariflohn órabére. Ha ezt felszorzod a havi 168-176 órával, valamivel kevesebb mint 1600 bruttó jön ki.

[link]


Ha mindenből csak a kötelező biztosítást pipálod be (nyugdíj, eü, munkanélküli járulék stb.), akkor 1.279,60 € jön ki nettóra.

2020. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Téved az első, Merkel fő kampányigérete volt a minimálbér bevezetése ami 2016-ban meg is történt. [link]
2020. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
@3 Igen és 1300 euró Németországban nem kimondottan séta a folyóparton, ennivalót lehet belőle, meg valami lyukat bérelni egy kisvárosban, de ebből még egy időnkénti hazaút sem jön ki egykönnyen.
2020. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

A magyar minimálbér meg lakbérre sem elég, szóval nem rossz az

2020. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Angela Merkel pár éve bevezette a minimálbért! Jelenleg bruttó 1557 euró. Körülbelül 1270 nettó!
2020. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért ha belegondolunk, ez a kb 1280 nettó korántsem móka és kacaj.

Németországban egy lakbérért kb 500-800 eurót kell fizetni havonta melegen (mivel férfi vagyok sokkal nehezebb dolgom lesz). Az étkezés meg egyéb költségekre is vagy 300 euró el fog majd menni. Így kb alig lesz majd 400 euróm amit majd félre tudok tenni. Ennyik jóformán Magyarországon is félre tudok tenni.

Mivel nekem az a gond, hogy mivel nincs keresett szakmám vagy jó diplomám, ezért hiába tudnék is németül folyékonyan, csak ilyen egyszerű minimálbéres munkákra vennének fel.

2020. okt. 15. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!