Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy rendszergazdának mennyi a...

Egy rendszergazdának mennyi a fizetése manapság? Általánosságban mik a feladatai? Miért kell 24/7 nyomtatókkal foglalkoznia, miért vannak a nyomtatók kiemelve az álláshirdetésekben is?

Figyelt kérdés
2020. okt. 11. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj a rendszergazdával is, hogy kifizetik a 300-400 ezret meg többet is, de az életed megeszik, mert 3-4 ember munkáját csináld.
2020. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Wow, micsoda? 3-400ezret??? Hol? Én amiket találok azok ilyen 200 nettó körüliek átlagban, vagy épp azt írják "kimagasló/kiemelkedő fizetés", aztán mikor bemész beszélgetni kinyögik az ottdolgozók, hogy ők pár éve ott dolgoznak már és havi nettó 210-et kapnak + ingyen kajálhatnak az ottlévő ilyen büfé szerű részen.


Vagy másmilyen rendszergazdáról beszélünk? Mert engem speciel a hardware része annyira nagyon nem érdekelne, mármint nyomtatót nézve például, meg ezek az 'IT Alapok' címmel futó tesztben lévő dolgok se, inkább a szerverek, a konfigolás, mit tudom én, amit eddig is csináltunk, de mindenhol csak ezt a nyomtatós hülyeséget látom kiemelve és rohadjak meg hogy már hányingerem van ettől :D Ha meg nincs kiemelve a nyomtató akkor meg "DIPLOMAAAA NYELVVIZSGAAAAAA ADODIDEAZÉLETEEEEEED" :D

Jó isten, nagyon kivagyok már ezektől, de ha még találnék is végre valami nyomorult munkát, de neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmm....

2020. okt. 11. 09:06
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon rossz helyen keresed én voltam a bőrnek service support engineer az alapberem 2,5 éve volt 400 bruttó aztán voltam comments center analyst(unisys) ott 500 bruttó volt az alapbér. Plusz Kati plusz pótlék 370-470 között volt a nettom.
2020. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Pest/vidék sem mindegy, magán/állami cég szintén nem mindegy.
2020. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
3: ha kamuzol, legalább csináld rendesen (command center analyst az igazi neve).
2020. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
300e nettós bérigényre a szívükhöz kapnak a munkáltatók, sajnos. Akkor fizetnek 400e nettót, ha olyan tudásod van, amivel akár külföldön is elboldogulnál, csak ott 3x bérezésért, ja a társalgási szintű angolt is elvárják, de azt már 250e nettóért is. Egy szónak is száz a vége én letettem erről a szakmáról, nagy a felelősség, a fizetés meg a béka feneke alatt van.
2020. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Mit értünk rendszergazda alatt azért azt tisztázzuk már.

[link]


Ez is rendszergazda. A fizetés meg szinte biztosan bruttó 1 millió felett van.

2020. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszergazda alatt azt az informatikust értem aki a giminkben dolgozott, volt egy saját kis sufnija és mindig őt hívták a tanárok, ha nem tudták megnyitni a powerpointot XDDD
2020. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik olyan, hogy rendszergazda. Ez valójában rengeteg terület összefoglaló neve, ugyanaz, mint pl az orvos (ott is van a forgovostól a fülészen át a belgyógyász/háziorvosi-ig minden), ahogy a rendszergazdábó is a desk side-tól a nagygépekig van minden.



Az, ahol a nyomtatóra vannak rápörögve, ott desk side/desktop/client/akárhogy is nevezik rendszergazdát keresnek, tehát olyat, aki rohangál a cégnél/irodaházban, és a klienseket pofozgatja, ennek pedig általában masszív része a "miért nem megy a nyomtatás" téma, de ugyanez van a kis cégeknél is, ahol nagyon max van valami gép szervernek kinevezve (sokszor csak egy NAS megosztással), a lényeg a nyomtatás, a net, az office.


Ennek megfelelően az ilyen poziban a szakmai elvárások, és a fizetések sem túl magasak.

2020. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én személyszerint programozással szeretnék majd foglalkozni, de am tekhoz halál hülye vagyok, a rendszergazda részt nézve pedig a szerverek, szerver-kliens kommunikáció, szolgáltatások, stb az ami érdekelne. Kb 3 hete volt egy "majdnem" idegösszeroppanásom már így az elején ahogy matekkal foglalkoztam ("lim", injektív/szürjektív/bijektív-e az alábbi függvény", "bizonyítsa az egyenlőséget teljes indukcióval" és úgy ennyi jutott eszembe.). Most igazán nem tudom, mivel lehetne, mivel kellene foglalkoznom, de kezdem is úgy érezni, hogy mindenhez hülye, tehetségtelen vagyok. De ez... Komoly szinten összeomlok és még aligha elkezdődött a tanév.
2020. okt. 11. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!