Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Festőként jól lehet keresni...

Festőként jól lehet keresni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben egy festő ismerősömhöz sokat mentem segíteni. Fal festés, glettelés, alapozás, maszkolás, csiszolás.


Életemben nem csináltam ilyet, megmutatták hogy kell és csináltam.


4.-5. alkalommal már majdnem egy komplett lakást megtudtam csinálni, kis segítseg persze kellett, de az ember nem hitte el hogy meg életemben nem csináltam.


Ő ajánlotta hogy miért nem megyek el egyéni vállalkozónak, simán lenne jövőm a szakmában.


Milyen összegeket lehet keresni ebben a szakmában általánosságban? Az gáz hogy nincsenek komoly referenciáim egyelőre?



2020. okt. 11. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Alkalmazottként annyira nem, EV-ként, ha van brigádod es hirneved, akkor jól lehet keresni. Apukám világ életébe festő volt, már tizenévesen ezt csinálta, szerzett brigádot, jól csinalta, sok pénze is van, de manapság már elég nehéz, mert jelenleg 1 olyan ember sincs nála, akinek lenne végzettsége, már kb. bárkit felvenne,nem is fizet keveset, de senki sem akar mar megdolgozni a pénzert, keresi a könnyebb megoldást. Folyamatosan hirdet is pedig. Folyamatos a stressz, h bevállalja e a munkát, meg tudjak e csinalni, maradnak e az emberei stb. stb. Nem egy leányálom, hiába van a vállalkozásokba pénz
2020. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Havi nettó 8-900-at meg lehet keresni vele
2020. okt. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egyik gyermekkori jóbarátom festő vállalkozó. Ő napi 25 eft nettót ad a munkásainak, heti kifizetéssel. 8-5-ig dolgoznak, szombaton is lehet menni, de nem kötelező, opcionális. 2-3-man dolgoznak nála folyamatosan, az egyik srác csak beugrós. Már jövő tavaszra is be van táblázva. Havi szinten 3-5 millió ft-ot tud kiszámlázni, attól függ mennyi és milyen munka van. Budapesten tevékenykednek.

Szerintem akár alkalmazottként is jól meg lehet élni belőle. Mondjuk ahhoz, hogy azt a 25 ezret odaadja naponta, kell hogy valóban szépen tudj dolgozni. Egy haladó mérnöki fizetéssel egálban van az alkalmazotti bér a fővárosban. Sőt..

2020. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit az #1 válaszoló említett, hogy nincs festő szakember, azzal az előbb említett cimborám is küzd mint vállalkozó. Kb. 1,5 éve van neki 2 olyan embere akiben megbízhat és folyamatosan dolgozik neki, előtte rengeteget szívott évekig az alkalmazottakkal. A fiatalok nem akarnak dolgozni, az öregek pedig vagy szintén vállalkoznak, vagy soha sem tudott festeni az illető és kontár munkát csinál, vagy tud festeni de alkoholista, nem megbízható. #3 Voltam.
2020. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
megint kezdődik a havi milliókat kereső melós szakmunkások válaszok :D
2020. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem milliot, de o a napi 25-ot odaadja az alkalmazottnak 9 oraban. Hogy mas mennyit ad, nem tudom. De a netto 550 22 munkanapos honapban teljesen valos fizetes naluk.
2020. okt. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen, sajnos itt is van alkesz. A munkában nem iszik, de ha megkapja a fizetést, akkor 1 hetig legalább nem jön dolgozni. 1 fix embere van, csak sajnos betegesjedik, sokat kell kórházba lennie, ha ő nincs ktt, a többi ember meg nem dolgozik csak nezelődik
2020. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alkalmazottkent szivas mert hiaba adjak oda a napi 25-ot, nem jelentenek be 8 orara hanem 4 oraban minimalberert dolgozol papiron. Tudom mert nehany eve meg Magyarorszagon festettem es tobb vallalkozonak is dolgoztam.


Vallalkozo soha nem voltam de az igaz hogy nehez embert talalni.

Ha vallalkozni akarsz akkor jobban jarsz egyedul. Erdemes mas vallalkozokkal is osszedolgozni hogy nagyobb munkaknal kitudjatok egyamst segiteni. Bar ha mindenki elvan arasztva meloval akkor nem fog raerni hogy neked is dolgozzon, meg fix penzert sem


Ha ujra Magyarorszagon lennek akkor biztosan vallalkozast inditanek. Kulfoldi tapasztalat utan azt mondom a magyar festoknek konnyu dolguk van. Egy atlag csaladi haz joval alacsonyabb mint kivul, mint belul es nincs akkora konkurencia, nem veszik el az illegalis bevandorlok a munkat.

2020. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt azert tegyuk hozza, meg ha csak 4 orara vagy ha a napi 25 netto felere jelent be, meg mindig brutto 400-450 eft-os bejelentett berrol beszelunk. Ami nem egy minimalberes fizetes.
2020. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!